Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak biologicznie zwalczać przędiorki?

Pippa Greenwood - ekspert Gardeners` World wyjaśnia jak wyglądają przędziorki i jak je zwalczać metodą biologiczną - wprowadzając wroga naturalnego.

przędziorki

Szczególnie podatne są rośliny domowe, w szklarniach i oranżeriach. Te niewielkie szkodniki wysysają sok z roślin, co skutkuje blednięciem liści i pojawianiem się na nich plam. Zmasowany atak szkodnika może zniszczyć liście lub zupełnie zabić roślinę.

Biologiczne zwalczanie przędziorków

Sprowadź do pomocy drapieżne roztocze – dobroczynka szklarniowego (Phytoseiulus persimilis) [np. preparat Spidex – red.], który zjada dorosłe przędziorki, ich larwy i jaja.

Gardeners' World - Edycja Polska lipiec-sierpień 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Dziki BEZ CZARNY w ogrodzie. Uprawa i przepisy na przetwory

Bez czarny to dość pospolita roślina i niestety niedoceniana. Rzadko jest sadzony w ogrodzie, a szkoda, bo to roślina przyjazna dzikiej faunie, ...