Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak biologicznie zwalczać przędiorki?

Pippa Greenwood - ekspert Gardeners` World wyjaśnia jak wyglądają przędziorki i jak je zwalczać metodą biologiczną - wprowadzając wroga naturalnego.

przędziorki

Szczególnie podatne są rośliny domowe, w szklarniach i oranżeriach. Te niewielkie szkodniki wysysają sok z roślin, co skutkuje blednięciem liści i pojawianiem się na nich plam. Zmasowany atak szkodnika może zniszczyć liście lub zupełnie zabić roślinę.

Biologiczne zwalczanie przędziorków

Sprowadź do pomocy drapieżne roztocze – dobroczynka szklarniowego (Phytoseiulus persimilis) [np. preparat Spidex – red.], który zjada dorosłe przędziorki, ich larwy i jaja.

Gardeners' World - Edycja Polska lipiec-sierpień 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Co zrobić gdy przekwitną doniczkowe rośliny cebulowe?

...