Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Brak dżdżownic w kompoście - dlaczego?

Dlaczego w moim kompoście nie ma dżdżownic? Na pytanie odpowiada Chris Beardshaw - ekspert Gardeners` World.

dżdżownica w kompoście fot. Natfot Pixabay

Zupełny brak dżdżownic w kompoście wskazuje na problemy związane z obiegiem materii organicznej. Po pierwsze, sprawdź, czy pryzma kompostowa dotyka podłoża, najlepiej – przekopanej ziemi. Następnie twórz warstwy naprzemiennie z mokrych i suchych odpadków.

Utrzymuj wilgoć w pryzmie, jednak nie przemocz jej, ponieważ skrajności odstraszają dżdżownice. Sprawdź odczyn kompostu – dżdżownice wolą pH na poziomie od 5 do 7,5; a to może zostać zachwiane dodatkiem składników takich jak np. popiół drzewny.

Gardeners' World Listopad-Grudzień 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Rozmnażanie pelargonii z nasion i sadzonek

Sezon ogrodniczy powoli zbliża się ku końcowi. Jeśli żal Wam wyrzucać pelargonie, a macie gdzie je przechować może warto pomyśleć ...