Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Co posadzić na podmokłym gruncie?

Dowiedz się jakie rośliny sprawdzą się doskonale na podmokłej glebie w ogrodzie. Na pytanie odpowiada Matt Biggs - ekspert Gardeners` World.

rośliny na podmokłym gruncie

Dlaczego nie zdecydować się na bagienny ogród, po którym przechodzi się kładką?

Wypróbuj ogłowione wierzby, np. wierzbę biała odm. czerwonopędowa (Salix alba var. britzensis syn. Salix alba ‘Chermesina’ lub derenie dla ich kolorowych pędów, choćby dereń biały (Cornus alba) ‘Kesselringii’ o ciemnych pędach albo rozłogowy (C. sericea) ‘Flaviramea’ – oliwkowozielonych. Ich struktura przykuwa wzrok zimą i wiosną, kiedy obumarły już rośliny zielne.

Tawułki, języczka (Ligularia) ‘Britt Marie Crawford’ z jej dużymi liśćmi o barwie mahoniu i żółtych, stokrotkowych kwiatach, pełnik ogrodowy (Trollius x cultorum ) ‘Lemon Queen’ z jasnożółtymi kwiatami pod koniec wiosny, kosaciec syberyjski (Iris sibirica) ‘Rikugi Sakura’ z niezwykłymi, lawendowymi płatkami i kwitnący na biało kosaciec mieczolistny (I. ensata) ‘Moonlight Waves’ – będą wspaniale się prezentować.

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...