Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Co to za dziwne narośla na leszczynie?

Na pytanie odpowiada Pippa Greenwood- ekspert Gardeners` World.

kwiat żeński leszczyny

Te różowoczerwone pączki to żeńskie kwiaty leszczyny – małe, ale perfekcyjnie ukształtowane! Kwiaty męskie wyglądają znacznie mniej interesująco. Pomiędzy kwiatami męskimi a żeńskimi dochodzi do zapłodnienia, poprzedzonego zapyleniem, a później tworzą się pyszne orzechy laskowe.

Kwiaty leszczyny są wiatropylne, więc nie potrzebują tracić energii na wytwarzanie płatków kwiatów, by przyciągnąć owady. Leszczyna jest opisywana jako roślina jednopienna, ponieważ na jednej roślinie występują zarówno kwiaty męskie, jak i żeńskie.


Gardeners' World - Edycja Polska marzec-kwiecień 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Biedronki AZJATYCKIE - czy są groźne?

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o inwazji azjatyckich biedronek (Harmonia axyridis) - nazywanych potocznie arlekinami. Czy są ...