Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Co zrobić, by kury nie niszczyły ogrodu?

Na pytanie odpowiada Christine Waldken - ekspert Gardeners` World.

kury w ogrodzie

Nie wiem, jak sprawić, by kury nie dewastowały ogrodu, jeśli poruszają się po nim swobodnie, gdyż doświadczenie podpowiada, że zjedzą one większość – albo przynajmniej uszkodzą wiele – roślin i rozkopią ziemię.

Dobrym pomysłem jest wybieg przenoszony w różne miejsca w ogrodzie, by ograniczyć przestrzeń, po której kury mogą się poruszać. To rozwiązanie sprawdzi się tylko, jeśli masz niewiele kur. Gdy tylko ziemia zostanie rozorana przez kury, przenosisz wybieg do innej części ogrodu, zasiewasz uszkodzony fragment ziemi, pozwalając się jej zregenerować.

Karmienie zbożem kur na wybiegu również w pewnym stopniu ograniczy grzebanie przez nie w ziemi. Słyszałam, że kury domowe i bantamki o nogach mocno obrośniętych piórami robią mniej szkód, ale nigdy tego nie sprawdzałam.

Gardeners' World - Edycja Polska marzec-kwiecień 2015
zdjęcie: Adam Pasco, Tim Sandal

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...