Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Czy jest beztorfowe podłoże dla roślin mięsożernych?

Na pytanie odpowiada Chris Beardshaw - ekspert Gardeners` World.

rośliny mięsożerne

Wielu miłośników roślin mięsożernych zbadało ten temat, a wyniki ich badań i opinie są różne. Członkowie brytyjskiego Towarzystwa Roślin Mięsożernych donoszą, że osiągnęli dobre wyniki w uprawie beztorfowej, tj. nie używając podłoża z mchu torfowca.

Najlepszą alternatywą jest Moorland Gold, produkt na bazie torfu filtrowanego wodą z Yorkshire. Inną opcją jest Thrive – beztorfowy produkt opracowany specjalnie dla roślin mięsożernych. Dokładny skład jest tajemnicą handlową producenta, ale wydaje się, że zawiera korę widłaka Lycopodium obscurum (wzbogaca podłoże we włókna i zwiększa jego kwasowość). Niezależnie od składu, wyniki zadowalają profesjonalnych hodowców.

Gardeners' World - Edycja Polska marzec-kwiecień 2015
zdjęcie: Marsha Arnold, Jason Ingram

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Kiedy zabezpieczać rośliny przed mrozem?

Pytanie czytelnika: Kiedy jest najlepszy czas, aby zabezpieczyć rośliny przed mrozem? Nie chciałbym tego zrobić za późno lub za wcześnie. ...