Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Czy jest beztorfowe podłoże dla roślin mięsożernych?

Na pytanie odpowiada Chris Beardshaw - ekspert Gardeners` World.

rośliny mięsożerne

Wielu miłośników roślin mięsożernych zbadało ten temat, a wyniki ich badań i opinie są różne. Członkowie brytyjskiego Towarzystwa Roślin Mięsożernych donoszą, że osiągnęli dobre wyniki w uprawie beztorfowej, tj. nie używając podłoża z mchu torfowca.

Najlepszą alternatywą jest Moorland Gold, produkt na bazie torfu filtrowanego wodą z Yorkshire. Inną opcją jest Thrive – beztorfowy produkt opracowany specjalnie dla roślin mięsożernych. Dokładny skład jest tajemnicą handlową producenta, ale wydaje się, że zawiera korę widłaka Lycopodium obscurum (wzbogaca podłoże we włókna i zwiększa jego kwasowość). Niezależnie od składu, wyniki zadowalają profesjonalnych hodowców.

Gardeners' World - Edycja Polska marzec-kwiecień 2015
zdjęcie: Marsha Arnold, Jason Ingram

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...