Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Czy można rozmnożyć przebiśniegi?

Na pytanie odpowiada Pippa Greenwood - ekspert Gardeners` World.

rozmnażanie przebiśnegów

Przebiśniegi można rozmnażać na jeden z dwóch sposobów. Jeżeli jesteś cierpliwy, możesz uprawiać je z nasion, ale doczekanie się na kwitnącą roślinę właściwej wielkości może zająć kilka lat. Nasiona wysiewa się zaraz po ich zbiorze, do pojemników umieszczonych w inspekcie. Podłoże powinno być tylko lekko wilgotne.

Druga metoda to wykopanie i podzielenie okazałych lub za gęstych kęp, zaraz po tym jak skończą kwitnąć. Potem posadź pojedynczo cebulki (każda powinna mieć dorodną kępkę korzeni) na takiej samej głębokości, jak rosły poprzednio. Najlepiej zapewnić im świeżą ziemię. Prawdopodobnie trzeba będzie zaczekać co najmniej rok, aż cebulki osiągną właściwą objętość, by efektownie zakwitnąć, ale to i tak znacznie krócej niż czekanie na rośliny z nasion.

Podziel przebiśniegi, kiedy mają jeszcze zielone pędy - znak, że są gotowe do wzrostu.

Zdjęcia: Marsha Arnold, Sarah Cuttle, Jason Ingram, Tim Sandall
Gardeners' World - Edycja Polska styczeń-luty 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Co zrobić gdy przekwitną doniczkowe rośliny cebulowe?

...