Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Czy można wykorzystać deszczówkę do podlewania siewek?

Czy siewki i sadzonki mogę polewać deszczówką? Na pytanie czytelnika odpowiada David Hurrion - ekspert Gardeners` World.

podlewanie siewek

W otaczającym nas powietrzu pełno jest mikroskopijnych zarodników grzybów, które rozprzestrzeniają się drogą powietrzną. Spadające krople deszczu porywają te zarodniki i niosą je rynnami do zbiorników na wodę.

Niektóre zarodniki mogą wywoływać choroby, infekując rośliny podczas podlewania. Uzdatniona woda wodociągowa nie zawiera żywotnych zarodników i dlatego jest bezpieczniejsza do podlewania kiełkujących nasion.

Tekst: Gardeners' World Edycja Polska Styczeń-Luty 2016
zdjęcia: Jason Ingram

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Biedronki AZJATYCKIE - czy są groźne?

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o inwazji azjatyckich biedronek (Harmonia axyridis) - nazywanych potocznie arlekinami. Czy są ...