Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Czy można wykorzystać deszczówkę do podlewania siewek?

Czy siewki i sadzonki mogę polewać deszczówką? Na pytanie czytelnika odpowiada David Hurrion - ekspert Gardeners` World.

podlewanie siewek

W otaczającym nas powietrzu pełno jest mikroskopijnych zarodników grzybów, które rozprzestrzeniają się drogą powietrzną. Spadające krople deszczu porywają te zarodniki i niosą je rynnami do zbiorników na wodę.

Niektóre zarodniki mogą wywoływać choroby, infekując rośliny podczas podlewania. Uzdatniona woda wodociągowa nie zawiera żywotnych zarodników i dlatego jest bezpieczniejsza do podlewania kiełkujących nasion.

Tekst: Gardeners' World Edycja Polska Styczeń-Luty 2016
zdjęcia: Jason Ingram

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...