Dlaczego mój winobluszcz nie przebarwił się na jesieni?

Dowiedz się co wpływa na brak wybarwiania się liści winobluszczy na jesieni. Na pytanie odpowiada Matt Biggs - ekspert Gardeners` World.

winobluszcz przebarwione liście

To wspaniałe pnącze samoczepne jest idealne na pokrycie ściany skierowanej na północ lub wschód albo porastanie potężnego drzewa (musi tam docierać dużo światła, niezbędnego do zakwitnięcia dzikiego wina).

Jeśli twój winobluszcz rośnie w cieniu, liście raczej pozostaną zielone, a potem opadną. Na powstanie jesiennych przebarwień ma również wpływ temperatura: suche, słoneczne dni i suche, chłodne noce stwarzają najlepsze po temu warunki, również łagodna, pochmurna jesień będzie miała dobry wpływ, zwłaszcza na roślinę w cieniu.

Winobluszcze powinny być usytuowane co najmniej 60 cm od ściany i najdalszymi gałęziami oraz poprowadzone w górę, jeśli chcesz, by wspinały się po drzewie.

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
LAZANIA z cebulek... kwiatowych. Posadź wiosenną kompozycję w doniczce

Jesienią pomyśl o wiośnie! Już teraz stwórz wiosenną kompozycję z roślin cebulowych w doniczce, która już za kilka miesięcy będzie ...