Dlaczego mój winobluszcz nie przebarwił się na jesieni?

Dowiedz się co wpływa na brak wybarwiania się liści winobluszczy na jesieni. Na pytanie odpowiada Matt Biggs - ekspert Gardeners` World.

winobluszcz przebarwione liście

To wspaniałe pnącze samoczepne jest idealne na pokrycie ściany skierowanej na północ lub wschód albo porastanie potężnego drzewa (musi tam docierać dużo światła, niezbędnego do zakwitnięcia dzikiego wina).

Jeśli twój winobluszcz rośnie w cieniu, liście raczej pozostaną zielone, a potem opadną. Na powstanie jesiennych przebarwień ma również wpływ temperatura: suche, słoneczne dni i suche, chłodne noce stwarzają najlepsze po temu warunki, również łagodna, pochmurna jesień będzie miała dobry wpływ, zwłaszcza na roślinę w cieniu.

Winobluszcze powinny być usytuowane co najmniej 60 cm od ściany i najdalszymi gałęziami oraz poprowadzone w górę, jeśli chcesz, by wspinały się po drzewie.

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x