Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Długie korzenie storczyka - co z nimi zrobić?

Korzenie mojego storczyka falenopsisa (ćmówki) wyrastają poza doniczkę. Co robić? Na pytanie odpowiada Matt Biggs - ekspert Gardeners` World.

długie korzenie storczyka

Jeśli korzenie uciekają z doniczki, roślina ma się dobrze. Przesadzaj ją po kwitnieniu co 2 lata pod koniec wiosny do luźnego podłoża dla storczyków. Wybierz przezroczystą doniczkę, która będzie wystarczająco duża, by swobodnie pomieścić wszystkie korzenie.

Nie sadź storczyka do zbyt dużego pojemnika. Wyjmij ostrożnie roślinę, odcinając martwe lub chore korzenie ostrym sekatorem, a później wymyj resztki starego podłoża spomiędzy korzeni. Przytrzymaj roślinę w miejscu, pośrodku nowej doniczki i wypełnij przestrzeń między korzeniami świeżym podłożem.

"Pełzające" korzenie świadczą o tym, że storczyk jest w dobrej formie.

Gardeners' World Listopad-Grudzień 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Biedronki AZJATYCKIE - czy są groźne?

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o inwazji azjatyckich biedronek (Harmonia axyridis) - nazywanych potocznie arlekinami. Czy są ...