Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak czyścić szklarnię?

Na pytanie odpowiada Bob Flowerdew - ekspert Gardeners` World.

czyszczenie przydomowej szklarni

Przędziorek chmielowiec to duży problem. Zimą chowa się w szpary, więc samo wyszorowanie mydłem pustej szklarni nie wystarczy. Wyczyść wszystko – każdą doniczkę i podporę, bo i tam kryją się te i inne szkodniki. Wypróbuj świecie siarkowe [w Polsce dostępna jest do tego celu siarka granulowana – red.], mycie pod ciśnieniem i myjką parową. Można również zwalczyć przędziorka chmielowca metodami biologicznymi za pomocą drapieżnego roztocza – dobroczynka szklarniowego (Phytoseiulus persimilis).

Zdjęcia: Sarah Cuttle, Jonathan Buckley, Tim Sandall
Gardeners' World - Edycja Polska styczeń-luty 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Kiedy zabezpieczać rośliny przed mrozem?

Pytanie czytelnika: Kiedy jest najlepszy czas, aby zabezpieczyć rośliny przed mrozem? Nie chciałbym tego zrobić za późno lub za wcześnie. ...