Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak czyścić szklarnię?

Na pytanie odpowiada Bob Flowerdew - ekspert Gardeners` World.

czyszczenie przydomowej szklarni

Przędziorek chmielowiec to duży problem. Zimą chowa się w szpary, więc samo wyszorowanie mydłem pustej szklarni nie wystarczy. Wyczyść wszystko – każdą doniczkę i podporę, bo i tam kryją się te i inne szkodniki. Wypróbuj świecie siarkowe [w Polsce dostępna jest do tego celu siarka granulowana – red.], mycie pod ciśnieniem i myjką parową. Można również zwalczyć przędziorka chmielowca metodami biologicznymi za pomocą drapieżnego roztocza – dobroczynka szklarniowego (Phytoseiulus persimilis).

Zdjęcia: Sarah Cuttle, Jonathan Buckley, Tim Sandall
Gardeners' World - Edycja Polska styczeń-luty 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...