Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak dbać o sadzonki doniczkowane?

Na pytanie odpowiada Pippa Greenwood- ekspert Gardeners` World.

sadzonki doniczkowane

Upewnij się, że możesz się nimi zająć od razu po zakupie, lub pozostaw je w chłodnym miejscu do czasu, kiedy będziesz mógł poświęcić im czas (tego samego dnia). Możliwie najszybciej po zakupie rozpakuj rośliny, aby dać im dostęp światła i powietrza. Sprawdź, czy korzenie są wilgotne, i w razie wątpliwości zwilż je, uważając, aby nie zamoczyć liści.

Sprawdź wszelkie informacje na temat roślin załączone przez producenta. Niektóre rośliny można od razu posadzić, podlać i zabezpieczyć przed szkodnikami lub trudnymi warunkami pogodowymi. Inne trzeba zahartować przed przesadzeniem do gruntu, a jeszcze inne należy uprawiać kilka tygodni, zanim będą na to gotowe.

Więcej informacji o sadzonkach doniczkowanych znajdziesz tutaj


Gardeners' World - Edycja Polska marzec-kwiecień 2015

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.pl

 

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Barszcz Sosnowskiego - uwaga na letnie poparzenia!

W czasie letnich spacerów, szczególnie w słoneczne dni narażeni jesteśmy na ostre poparzenie skóry. Przyczyną może być kontakt z barszczem ...