Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak dbać o sadzonki doniczkowane?

Na pytanie odpowiada Pippa Greenwood- ekspert Gardeners` World.

sadzonki doniczkowane

Upewnij się, że możesz się nimi zająć od razu po zakupie, lub pozostaw je w chłodnym miejscu do czasu, kiedy będziesz mógł poświęcić im czas (tego samego dnia). Możliwie najszybciej po zakupie rozpakuj rośliny, aby dać im dostęp światła i powietrza. Sprawdź, czy korzenie są wilgotne, i w razie wątpliwości zwilż je, uważając, aby nie zamoczyć liści.

Sprawdź wszelkie informacje na temat roślin załączone przez producenta. Niektóre rośliny można od razu posadzić, podlać i zabezpieczyć przed szkodnikami lub trudnymi warunkami pogodowymi. Inne trzeba zahartować przed przesadzeniem do gruntu, a jeszcze inne należy uprawiać kilka tygodni, zanim będą na to gotowe.

Więcej informacji o sadzonkach doniczkowanych znajdziesz tutaj


Gardeners' World - Edycja Polska marzec-kwiecień 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...