Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak i kiedy przyciąć trawę pampasową?

Dowiedz się wszystkiego o przycinaniu trawy pampasowej. Na pytanie odpowiada Matthew Wilson - ekspert Gardeners` World.

trawa pampasowa

Kortateria pampasowa (Cortaderia selloana), zwana trawą pampasową, pochodzi z południowoamerykańskiej pampy. Uprawia się ją dla jej dużych, kremowobiałych kwiatostanów, które tworzą się późnym latem. Tam, skąd pochodzi, roślinę często „odnawia się”, spalając ją do gruntu. Ziemia zostaje zasilona, a roślina zachęcona do regeneracji.

Nie zalecam podpalania kortaderii w przydomowym ogrodzie. Zamiast tego zetnij kępę 20 cm nad podłożem – piłką ręczną lub sekatorem z długimi uchwytami. I załóż porządne rękawice (à la dawne motocyklowe), bluzę z długimi rękawami i okulary ochronne – liście trawy mają ostre brzegi, które mogą mocno skaleczyć. [Kortaderia nie wytrzyma mrozu, dlatego w Polsce trzeba ją okryć na zimę – red.].

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
GWIAZDA MIESIĄCA: Wrzos pospolity (Calluna vulgaris)

Wrzosy są małe, urocze i dość tanie, dlatego już od połowy sierpnia do końca września masowo pojawiają się w ofercie sklepów ogrodniczych. ...