Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak pozbyć się odrostów róż?

Na pytanie odpowiada David Hurrion - ekspert Gardeners` World.

róże odrosty

Krzewy róż często wydają odrosty, zwane wilkami, wybijające od korzeni podkładki. Odrosty nie dadzą takich samych kwiatów jak odmiana szlachetna, ponieważ na podkładki do szczepienia zwykle stosuje się dzikie gatunki róż.

Pozostawione na krzewie wilki rosną bujnie, osłabiając odmianę szlachetną, jednak wycięcie ich przy samej ziemi tylko pobudzi je do dalszego wzrostu. Zamiast tego u podstawy krzewu rozgarnij ziemię łopatką, aby znaleźć miejsce na podkładce, z którego wyrósł odrost.

Następnie załóż rękawice, uchwyć odrost i pewnie szarpnij, aż oderwiesz go od korzenia. To lepszy sposób niż użycie sekatora.

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
LAZANIA z cebulek... kwiatowych. Posadź wiosenną kompozycję w doniczce

Jesienią pomyśl o wiośnie! Już teraz stwórz wiosenną kompozycję z roślin cebulowych w doniczce, która już za kilka miesięcy będzie ...