Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak pozbyć się podagrycznika?

Na pytanie odpowiada Bob Flowerdew - ekspert Gardeners` World.

usuwanie podagrycznika

Pomóc może odizolowanie grządki, ale ten sposób wymaga cierpliwości. Jeśli roślina przychodzi od sąsiada, powróci, cokolwiek byś zrobił.

Jeśli to możliwe, przekop grządkę, usuwając korzenie podagrycznika, a jeżeli pojawią się nowe, usuwaj je motyką. To zajmie kilka miesięcy. Możesz również wykopać rów wokół grządki i wyłożyć ją włókniną lub czarną folią, by ograniczyć dopływ światła. Po roku walki z niekorzystnymi warunkami roślina się podda.

Możesz użyć podkaszarki i oczyszczać grządkę co tydzień, przez rok, aby usunąć korzenie. Jeśli nie byłbym ogrodnikiem prowadzącym uprawy organiczne, poleciłbym ci zastosowanie herbicydu, chociaż usunięcie podagrycznika wymaga regularnych aplikacji przez kilka miesięcy.

Rozrastanie się podagrycznika opanujesz, wykopując jego korzenie.

Zdjęcia: Alamy/Nigel Cattlin, Nic Hamilton, Sarah Cuttle
Gardeners' World - Edycja Polska styczeń-luty 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...