Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak pozbyć się podagrycznika?

Na pytanie odpowiada Bob Flowerdew - ekspert Gardeners` World.

usuwanie podagrycznika

Pomóc może odizolowanie grządki, ale ten sposób wymaga cierpliwości. Jeśli roślina przychodzi od sąsiada, powróci, cokolwiek byś zrobił.

Jeśli to możliwe, przekop grządkę, usuwając korzenie podagrycznika, a jeżeli pojawią się nowe, usuwaj je motyką. To zajmie kilka miesięcy. Możesz również wykopać rów wokół grządki i wyłożyć ją włókniną lub czarną folią, by ograniczyć dopływ światła. Po roku walki z niekorzystnymi warunkami roślina się podda.

Możesz użyć podkaszarki i oczyszczać grządkę co tydzień, przez rok, aby usunąć korzenie. Jeśli nie byłbym ogrodnikiem prowadzącym uprawy organiczne, poleciłbym ci zastosowanie herbicydu, chociaż usunięcie podagrycznika wymaga regularnych aplikacji przez kilka miesięcy.

Rozrastanie się podagrycznika opanujesz, wykopując jego korzenie.

Zdjęcia: Alamy/Nigel Cattlin, Nic Hamilton, Sarah Cuttle
Gardeners' World - Edycja Polska styczeń-luty 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Biedronki AZJATYCKIE - czy są groźne?

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o inwazji azjatyckich biedronek (Harmonia axyridis) - nazywanych potocznie arlekinami. Czy są ...