Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak pozbyć się rdestowca japońskiego?

Czy jest możliwe pozbycie się rdestowca japońskiego? Na pytanie odpowiada Christine Waldken - ekspertki Gardeners` World.

rdestowiec japoński

Rdestowiec japoński (Fallopia japonica) jest niezwykle trudny do zwalczenia. Ten nieokiełznany wieloletni chwast może osiągnąć do 2 m wysokości i tworzyć gęste zarośla.

Wykopywanie nie jest jednak najlepszą metodą zwalczania, gdyż pozostawienie nawet małego kawałka powoduje jego odtworzenie się. Nie możesz wyrzucać rdestowca na kompost, ponieważ może się ukorzenić, jeśli będzie niewłaściwie kompostowany.

Inną opcją jest użycie chemicznego systemicznego środka na chwasty polecanego na rdest japoński. Niemniej wymaga on kilku aplikacji i nie może być wykonywany w pobliżu zbiorników wodnych. Warto także porozmawiać z lokalnymi władzami, które mogłyby polecić specjalistę od zwalczania trudnych roślin.

Gardeners' World - Edycja Polska lipiec-sierpień 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...