Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak się pozbyć chwastów wieloletnich?

Dowiedz się jaki najlepiej usunąć chwasty wieloletnie. Na pytanie odpowiada Matthew Willson Greenwood - ekspert Gardeners` World.

usuwanie chwastów

Chwasty, tak jak każda roślina, potrzebują światła słonecznego do procesu fotosyntezy, więc jeśli nie mają do niego dostępu, uschną. Zetnij wszystkie tuż przy ziemi.

Wtedy pokryj zachwaszczony obszar „zabójczą lazanią”: połóż najpierw warstwę kartonu, na nią kompost albo dobrze rozłożony obornik, ścinki trawy, na to ponownie kompost i na koniec grubą warstwę słomy.

Przed końcem lata/ wczesną jesienią miejsce będzie gotowe na nowe nasadzenia. Rozgarnij słomę i sadź rośliny, robiąc otwór w kompoście. Następnie wyściółkuj je słomą.

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Biedronki AZJATYCKIE - czy są groźne?

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o inwazji azjatyckich biedronek (Harmonia axyridis) - nazywanych potocznie arlekinami. Czy są ...