Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak się pozbyć chwastów wieloletnich?

Dowiedz się jaki najlepiej usunąć chwasty wieloletnie. Na pytanie odpowiada Matthew Willson Greenwood - ekspert Gardeners` World.

usuwanie chwastów

Chwasty, tak jak każda roślina, potrzebują światła słonecznego do procesu fotosyntezy, więc jeśli nie mają do niego dostępu, uschną. Zetnij wszystkie tuż przy ziemi.

Wtedy pokryj zachwaszczony obszar „zabójczą lazanią”: połóż najpierw warstwę kartonu, na nią kompost albo dobrze rozłożony obornik, ścinki trawy, na to ponownie kompost i na koniec grubą warstwę słomy.

Przed końcem lata/ wczesną jesienią miejsce będzie gotowe na nowe nasadzenia. Rozgarnij słomę i sadź rośliny, robiąc otwór w kompoście. Następnie wyściółkuj je słomą.

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...