Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak zatrzymać przerastanie bambusów?

Na pytanie odpowiada Chris Beardshaw - ekspert Gardeners` World.

bambus fot. PublicDomainPictures

Bambusy z sąsiedniej posesji przedostają się do twojego ogrodu przez podziemne kłącza, które sięgają daleko w głąb, zagłuszając inne rośliny. Zastosowanie środków chemicznych zniszczy cały bambus, więc trzeba zastosować przed nim barierę fizyczną.

Korzenie bambusa są zazwyczaj na głębokości do 30 cm. Wykop rów wzdłuż granicy ogrodu, wyściel go dachówką lub specjalną matą odporną na rozrost bambusowych korzeni, a następnie zasyp wykop.

Tylko solidna podziemna bariera zatrzyma przerastanie bambusów.

fot. PublicDomainPictures
Gardeners' World - Edycja Polska styczeń-luty 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...