Gardeners World / Inspiracje /

Kaktusy: Najeżone piękności

Bezproblemowy charakter i urok przybysza z da- leka – nic dziwnego, że te klejnoty pustyni są znów modne, mówi Kay Maguire.

kaktusy najeżone piękności

Kaktusy zyskują na popularności, a jeśli myślisz, że nie są dla ciebie – przemyśl to jeszcze raz. To nie tylko najłatwiejsze w uprawie roś- liny domowe, lecz także masz do wyboru ogrom- ne zróżnicowanie kształtów, wielkości i faktur, a wiele z kaktusów co roku wypuszcza olśniewające kwiaty.

Te niezwykłe, wyróżniające się rośliny są w naturze doskonale przystosowane do upa- łów i surowych pustynnych warunków, więc niestraszne im będzie ciepłe i suche powietrze w ogrzewanych wnętrzach domów. Służy im jasne, przewiewne stanowisko, w którym jest ciepło, ale nie za gorąco – około 18°C będzie idealnie. By kwitły jak najlepiej, zapewnij im namiastkę pustynnych warunków (suszę poprze- dzoną deszczami). Większość zakwitnie latem, jeśli przez zimę nie będą podlewane, a zaczną być nawadniane od wiosny.

Generalnie kaktusy rosną wolno, więc ryzyko, że przerosną pojemnik, jest małe...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners' World Polska Wrzesień-Październik 2016

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Co zrobić gdy przekwitną doniczkowe rośliny cebulowe?

...