16.04
Sobota

Tulipanowy Festiwal w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie

Termin: 16 kwiecień 2016 - 24 kwiecień 2016

Miejsce: Warszawa / Targi, wystawy

W dwa weekendy wiosny: 16-17 i 23-24 kwietnia 2016 roku w Ogrodzie Botanicznym w warszawie odbędzie się Tulipanowy Festiwal.

Na początku października 2015 przyjechało z Holandii do Ogrodu Botanicznego 35 tysięcy cebul wiosennych roślin cebulowych. Na kwietniku dywanowym (znajdującym się na dziedzińcu Ogrodu Botanicznego) posadzono 5 tysięcy szafirków i 3 tysiące tulipanów.

W całym ogrodzie obsadzone zostały także partery kwiatowe oraz rabaty krajobrazowe, wysadziliśmy na nie 27 tysięcy cebul narcyzów tulipanów w kilkunastu kolorach i formach, szafirków i krokusów.

Jeszcze nigdy w historii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego nie było posadzonych tyle wiosennych roślin cebulowych.

więcej informacji

Nie przeocz w tym miesiącu

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.pl

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Rozmnażanie pelargonii z nasion i sadzonek

Sezon ogrodniczy powoli zbliża się ku końcowi. Jeśli żal Wam wyrzucać pelargonie, a macie gdzie je przechować może warto pomyśleć ...