Kalendarz

PNWTŚRCZPTSOND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Rok 2016:

Styczeń  Luty  Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień 
23.04
Sobota

EKO-ROZSADNIK - wiosenna wymiana sadzonek w Wawerskiej Strefie Kultury

Termin: 23 kwiecień 2016 - 23 kwiecień 2016

Miejsce: Warszawa Wawer / Eventy

Logo EKOROZSADNIK

23 kwietnia 2016 r zapraszamy do Wawerskiego Centrum Kultury w Warszawie (ul. Żegańska 1a) wszystkie osoby zainteresowane ogrodnictwem, ekologią i zdrowym stylem życia. To już drugie spotkanie w ramach projektu EKO-ROZSADNIK, tym razem przede wszystkim po to, aby wymienić się sadzonkami.

Jeśli posiadacie choć jedną roślinę, z własnej uprawy na parapecie lub wykopaną z ogrodu, którą chcecie przekazać w dobre ręce, przynieście ją na nasze spotkanie. Będziecie mogli wymienić ją na inną lub po prostu oddać innemu ogrodnikowi. Jeśli w tym roku nie macie nic swojego do oddania, nic nie szkodzi - dla was znajdą się również sadzonki.

Kwietniowy EKO-ROZSADNIK to także inne atrakcje i duża dawka wiedzy ogrodniczej. Maja Popielarska opowie o swojej ogrodniczej pasji i o ogrodach, które najbardziej ją urzekły. Od ogrodniczych fachowców dowiemy się, jakie są zasady uprawy roślin na balkonach i tarasach, jak osiągnąć sukces w uprawie ziół i co oznacza termin „bioróżnorodność” w naszym ogrodowym otoczeniu.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac Magdaleny Wasiczek, której ogrodnicze fotografie zdobyły wiele nagród i wyróżnień w kraju i za granicą.

Wiosenne atrakcje EKO-ROZSADNIKa, program

Godz. 13.00-13.40 Spotkanie z Mają Popielarską, która opowie o swoich ulubionych ogrodach.
Godz. 14.00 – 14.30 Ewa Gryguc: Ogród bez ogrodu, czyli jak stworzyć i pielęgnować zielony zakątek na balkonie
Godz. 15.00 – 15.30 Ewa Biernacka: Ziołowy smak życia
Godz. 16.00 – 16.30 Magda Sobolewska: Bioróżnorodność w ogrodzie przydomowym

Podczas całego spotkania:

EKO-ZABAWY dla dzieci organizowane przez Marzenę Dzierzbę
KIERMASZ RĘKODZIEŁA – do nabycia wyroby lokalnych twórców
ZDROWE PRZEKĄSKI z domowego ogródka

EKO-ROZSADNIK to projekt organizowany przez portal NaOgrodowej i Wawerskie Centrum Kultury w ramach programu Nowe Ogrody Kultury. Projekt zyskał uznanie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, który finansuje część nakładów związanych z organizacją przedsięwzięcia w ramach „inicjatywy lokalnej”. Projekt powstał dzięki wsparciu Wawerskiego Centrum Kultury oraz dzięki pracy licznych wolontariuszy, którzy kochają ogrody i swoją pasją chcą dzielić się z innymi mieszkańcami Warszawy.

Więcej informacji

Nie przeocz w tym miesiącu

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.plNewsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...