Kalendarz

PNWTŚRCZPTSOND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Rok 2012:

Styczeń  Luty  Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień 
27.08
Poniedziałek

Zieleń to Życie - Międzynarodowa Wystawa Roślin i Ogrodów

Termin: 27 sierpień 2012 - 29 sierpień 2012

Miejsce: Warszawa / Targi, wystawy

Zieleń to życie

Zieleń to życie to międzynarodowe targi roślin, techniki ogrodniczej i architektury krajobrazu. Najważniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe uczestników ,,zielonego biznesu” - szkółkarzy, ogrodników, dostawców produktów i usług, kupców, architektów krajobrazu i wykonawców. To także święto pasjonatów roślin, ogrodów i wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Odbywa się cyklicznie, na przełomie sierpnia i września już od siedemnastu lat. O marce Zieleń to życie świadczy liczne i rosnące grono uczestników - wśród nich wiodące firmy polskie i europejskie, a także wciąż rosnące zainteresowanie odwiedzających – w tym gości z kilkunastu krajów Europy i świata.

Tegoroczna Międzynarodowa Wystawa Zieleń to życie odbędzie się dniach 27-29 sierpnia w Warszawie, w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Hasłem przewodnim jest SYMFONIA KOLORÓW, które zwraca uwagę na złożoność, bogactwo, piękno barw i harmonię jaką możemy tworzyć w ogrodzie. PATRONAT HONOROWY nad Wystawą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz, Rektor SGGW – prof. dr hab. Alojzy Szymański.

W tegorocznej wystawie weźmie udział blisko 300 wystawców. Swój udział potwierdziły firmy z 12 krajów - Polski, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Republiki Czeskiej, Litwy, Węgier i Włoch. Ponad 60% z nich prezentować będzie rośliny ozdobne - drzewa, krzewy, byliny, pnącza, trawy, wrzosy, a także rośliny owocowe. Mocną grupą zaprezentują się szkółki ze Związku Szkółkarzy Polskich – 65 członków stowarzyszenia zajmie większość powierzchni w największej hali EXPO.

20% wystawców zaprezentuje technikę ogrodniczą, podłoża, nawozy, środki chemiczne, opakowania i usługi przeznaczone do produkcji szkółkarskiej i pielęgnacji ogrodów i terenów zieleni. Ciekawej oferty można spodziewać się również w dziale wyposażenia ogrodowego. Znajdą się tu między innym ozdobne donice, akcesoria dekoracyjne, materiały na nawierzchnie, mała architektura. Obecne na targach będą wszystkie związane z tematyką ogrodniczą wydawnictwa publikujące czasopisma, poradniki, katalogi i albumy, a także branżowe stowarzyszenia i instytucje.

Wystawa Zieleń to życie jest także miejscem międzynarodowych kontaktów biznesowych. Regularnie odwiedzają nas goście z Rosji, Białorusi, Ukrainy, krajów nadbałtyckich, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii Partnerów handlowych poszukują tu Niemcy, Holendrzy, Belgowie, Francuzi, Brytyjczycy oraz przedstawiciele innych krajów Europy i świata.

To także znakomite miejsce prezentacji nowych produktów, promocji firmy i budowania jej wizerunku. Elementem strategii promocyjnej jest udział w konkursach towarzyszących Wystawie. Są nimi Konkurs Roślin NOWOŚCI Konkurs ZIELONY LAUR – w kategoriach na najlepszy produkt do ogrodu i terenów zieleni oraz najlepszy produkt dla szkółkarstwa.

W programie towarzyszącym targom organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń skierowanych do różnych grup profesjonalistów i do szerokiej publiczności. Będą to: Ogólnopolska Konferencja Zielone miasto – harmonia przestrzeni (26-27 sierpnia) przeznaczona dla osób zajmujących się zielenią w miastach i gminach, dedykowana do przedstawicieli handlu Konferencja Centrum ogrodnicze - sukces gwarantowany ze światowej sławy ekspertem z dziedziny marketingu i zarządzania w ,,zielonej branży” – Johnem Stanleyem (27 sierpnia). Natomiast w sobotę 28 sierpnia architekci krajobrazu skorzystać będą mogli z szeregu wykładów i prezentacji. Dla publiczności – amatorów i pasjonatów odbędą się otwarte pokazy i wykłady z zakresu m.in. kształtowania bonsai, tworzenia oczek wodnych, komponowania roślin i formowania roślin.

Więcej informacji: Zieleń to życie

Nie przeocz w tym miesiącu

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.plNewsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Co zrobić gdy przekwitną doniczkowe rośliny cebulowe?

...