Kalendarz

PNWTŚRCZPTSOND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Rok 2016:

Styczeń  Luty  Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień 
09.09
Piątek

Festiwal Kwiatów w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Termin: 09 wrzesień 2016 - 11 wrzesień 2016

Miejsce: Dąbrowa Górnicza / Eventy

pałac kultury zagłębia

W dniach 9-11 września 2016 r. Pałac Kultury Zagłębia zakwitnie kolorami kwiatów. Na trzy dni przeniesiemy się bliżej natury, zagłębiając się w tajniki uprawy roślin i tworzenia kompozycji kwiatowych.

W pierwszym dniu Festiwalu Kwiatów na placu Wolności powstanie dywan kwiatowy, który wspólnymi siłami ułożą uczestnicy Festiwalu wspierani przez uczniów dąbrowskich szkół. Układaniu dywanu towarzyszyć będzie wyjątkowy happening malarsko–muzyczny.

Podczas Festiwalu w Pałacu będzie można oglądać wystawę konkursowych bukietów, wystawę fotograficzną złożoną z prac nadesłanych na konkursy, a także wystawę roślin przygotowaną przez Stowarzyszenie Florystów Polskich. Profesjonaliści i amatorzy stoczą ze sobą emocjonujące bitwy florystyczne.

W ramach Festiwalu odbędą się także targi kwiaciarni i szkółek roślin oraz ekologiczna wymiana odpadów na sadzonki roślin. Ponadto na uczestników czeka szeroki wybór warsztatów florystycznych i prelekcji.

Dla lokalnych kwiaciarni przygotowaliśmy konkurs na najpiękniejszą wiązankę „Bukiet dla dyrygenta”, a właściciele ogródków działkowych zaprezentują się w konkursie „Bukiet działkowca”. Festiwal poprzedzi cykl konkursów fotograficznych, „Kwietny wianek”, „Kwitnący balkon” oraz „Mój raj na ziemi”, których motywem przewodnim będą kwiaty i pomysłowa aranżacja przestrzeni.

Szczegółowy harmonogram Festiwalu oraz regulaminy poszczególnych konkursów dostępne na www.palac.art.pl

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.pl


Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńUPRAWA PELARGONII: Jakie mają wymagania i jak je pielęgnować?

Bez wątpienia pelargonie zasłużyły na nazywanie ich królowymi balkonów. Są łatwe w uprawie i kwitną przez cały sezon - od maja, aż ...