ABC Ogrodnika

"ABC Ogrodnika" to źródło najnowszych informacji z branży ogrodniczej. Oferuje praktyczne wskazówki, newsy, nowości produktowe oraz informacje o wydarzeniach. Słownik ogrodniczy wyjaśni pojęcia, a kalendarz z poradami pomoże przez cały rok. Znajdziesz tu także bazę sklepów ogrodniczych i quizy dla rozrywki.
Gardeners` WorldGardeners` WorldProjektowanie ogroduProjektowanie ogroduKalendarz ogrodnikaKalendarz ogrodnikaAktualności z branżyAktualności z branżyForum ogrodniczeForum ogrodniczeQuizy ogrodniczeQuizy ogrodniczeSłownik ogrodniczySłownik ogrodniczyPolecane sklepy ogrodniczePolecane sklepy ogrodniczeNewsroom ogrodowyNewsroom ogrodowy
Kalendarz ogrodnika
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Przeczytaj także
Brak owoców u malin | Dlaczego maliny nie owocują? Kalendarz pielęgnacji sadu | Co robić przez 12 miesięcy? Ściółkowanie malin: Naturalny sposób na zdrowe rośliny i obfite zbiory Sadzenie malin | Rodzaje i sadzonki malin, najlepszy termin sadzenia, krok po kroku
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Przeczytaj także
Jak dbać o trawnik w czasie suszy? | Porady ekspertów Instalacje nawadniające | Jaki system nawadniania wybrać? Co to jest susza fizjologiczna? Jak chronić przed nią ogród i rośliny? Zasady podlewania trawnika | Jak, kiedy i czym nawdaniać murawę?
Tydzień 30, Sentencja nr:4
Pod koniec lipca (i na początku sierpnia) można wysiać warzywa takie jak: rzodkiewka, sałata masłowa, koper, rzepa, szpinak, endywia czy kapusta pekińska.
Przeczytaj także
Przygotuj glebę na wysiew nasion Kiedy wysiewać nasiona warzyw do gruntu? Warzywa: terminy siewu, sadzenia i zbioru | Kalendarz uprawy Warzywa na późny zbiór | Co wysiewać jesienią i zbierać zimą?
Lato
Lipiec
27
Tydzień 4
Sentencja na dziś
Lipcowe upały, wrzesień doskonały
Aktualności Quizy
Słownik
Keramzytobeton
"Keramzytobeton" to rodzaj lekkiego betonu, w którym jako kruszywo stosuje się keramzyt, czyli wypalone w wysokiej temperaturze gliniane granulki o porowatej strukturze. Dzięki temu materiał zyskuje lekką masę, dobrą izolacyjność cieplną i odporność na wilgoć, a jednocześnie zachowuje dużą wytrzymałość mechaniczną.
Czytaj dalej ⟶
Korzenie powietrzne
"Korzenie powietrzne" to unikatowe struktury występujące u niektórych roślin, przede wszystkim w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Jedną z ich najczęstszych i najważniejszych funkcji jest pozyskiwanie wilgoci z powietrza.
Czytaj dalej ⟶
Kłodzina
"Kłodzina" określa specyficzną formę pnia typową dla palm, różniącą się od struktury pni drzew iglastych i liściastych. Jej rozwój rozpoczynają liście pierwotne palm, które formują się wokół centralnego punktu wzrostu przy ziemi, przyczyniając się do poszerzenia centralnej części pnia. Z tak ukształtowanej bazy zaczyna wyrastać kłodzina, która nie zyskuje już później na obwodzie.
Czytaj dalej ⟶
Aha
Aha to sposób na zamaskowania granic. Był stosowany w ogrodach krajobrazowych w XVII i XVIII w. Najpierw we Francji, a później w Anglii.
Czytaj dalej ⟶
Keik
Keik to rodzaj rozmnóżki roślin. To młoda roślina storczyka, która najczęściej pojawia się na pędzie kwiatowym orchidei.
Czytaj dalej ⟶
Mikroorganizmy glebowe
Mikroorganizmy glebowe odpowiadają za poprawę struktury gleby i napowietrzenie oraz za obieg materii organicznej. Obecność mikroorganizmów świadczy o dużej żyzności podłoża, co przekłada się na wysokie plony i powodzenie w uprawie. 
Czytaj dalej ⟶
Tagi
Najnowsze treści