Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Czy klon palmowy może rosnąć w doniczce?

Czy klon palmowy może rosną w donicy? Na pytanie odpowiada Anne Swithinbank - ekspert Gardeners` World.

klon palmowy fot. Meli1670 Pixabay

Z klonów palmowych często formuje się drzewka bonsai, więc poradzą sobie one w każdym pojemniku. Przesadzaj roślinę stopniowo do coraz większych donic, używając mieszanki pół na pół podłoża John Innes No. 2 [podłoża uniwersalnego – red.] i podłoża „bez ziemi” [jest luźne, przepuszczane i gromadzi wilgoć, zapewnia idealne warunki do rozwoju systemu korzeniowego, zawiera mech torfowiec, perlit, wermikulit i niewielkie dawki nawozów – red.] z dodatkiem żwiru i przesianej ziemi liściowej. Ustaw klon w półcieniu i nawoź każdej wiosny.

Gardeners' World Listopad-Grudzień 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Biedronki AZJATYCKIE - czy są groźne?

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o inwazji azjatyckich biedronek (Harmonia axyridis) - nazywanych potocznie arlekinami. Czy są ...