Wierzba sepulclaris 'Erythroflexuosa'

Wierzba sepulclaris 'Erythroflexuosa'

Salix sepulclaris 'Erythroflexuosa'

grupa roślin:

Drzewa

podgrupa roślin: liściaste, do małych ogrodów, ozdobne kora lub pędy

Charakterystyka rośliny

  • pokrój: wzniesiony
  • wysokość: do 4 m
  • dekoracyjność: pędy
  • trwałość liści: sezonowe
  • korona: gęsta, kulista
  • gleba: małe wymagania glebowe
  • stanowisko: półcień, słońce
  • zastosowanie: bukiety, małe ogrody, ogrody przydomowe, pojedynczo

Wierzba sepulclaris 'Erythroflexuosa' (Salix sepulclaris 'Erythroflexuosa') to drzewo dorastające do 5 m wysokości. Jego ozdobą są powyginane, złoto-żółte pędy. Dekoracyjnie wyglądają również jasne, lekko poskręcane liście, a wiosną także kwiatostany męskie, tzw. kotki. W zależności od odmiany mają one barwę srebrzystą, pomarańczową lub czarną, a w czasie kwitnienia - żółtą.

Cechą charakterystyczną wierzby sepulclaris 'Erythroflexuosa' jest powolny wzrost – roślina przyrasta 60 cm rocznie. Ze względu na małe rozmiary polecana jest do niewielkich ogrodów. Efektownie wygląda sadzona pojedynczo lub w grupie, w pobliżu zbiorników wodnych, na skalniakach oraz w pojemnikach - jako ozdoba tarasów. Jej pędy można ponadto wykorzystać jako element bukietów.

Roślina toleruje każdą glebę, jednak warunkiem jest, aby była wilgotna. Wymaga także słonecznego stanowiska. Ponadto, corocznie po kwitnieniu należy ją przyciąć.

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.plInne rośliny w podgrupie:
Ambrowiec balsamiczny Brzoza brodawkowata (fot. K. Lewańska-Tukaj) Brzoza brodawkowata Gracilis (fot. A. Ziółczyńska, www Brzoza omszona (Betula pubescens) Buk pospolity
Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Co zrobić gdy przekwitną doniczkowe rośliny cebulowe?

...