Anturium fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Anturium

Anthurium

grupa roślin:

Do wnętrz

podgrupa roślin: ozdobne kwiaty

Charakterystyka rośliny

  • pokrój: wzniesiony
  • dekoracyjność: kwiatostany, ulistnienie
  • kolor kwiatów: czerwone, kremowe, różowe, wielobarwne, zielonkawe
  • okres kwitnienia: II, III, IV, V, VI
  • gleba: próchniczna
  • stanowisko: półcień, słońce
  • zastosowanie: kwiat cięty, pojemniki, wnętrza

Anturium to roślina egzotyczna, z rodziny obrazkowatych. Pochodzi z lasów Ameryki Środkowej. Kwiatostany anturium są łódkowate, z charakterystyczną kolbą. Mogą być kremowe, różowe, czerwone, jasnozielone, a nawet wielobarwne. Błyszczące liście mają kształt sercowaty lub owalny.

Anturium to roślina doniczkowa. Ze względu na ciekawe kwiaty chętnie jest wykorzystywana w kompozycjach z kwiatów ciętych.

Wszystkie gatunki anturium wymagają stanowiska nasłonecznionego (odpowiednie będzie wschodnie lub północno-wschodnie okno) i ciepłego. Jako podłoże odpowiedni będzie substrat torfowy lub mieszanka mchu torfowca, ziemi kompostowej i gliny. W okresie wegetacji Anturium należy podlewać obficie, letnią, miękką wodą, nie zraszając rośliny od góry.

Inne zdjęcia tej rośliny Anturium fot. Biuro Kwiatowe Holandia Anturium fot. Biuro Kwiatowe Holandia Anturium fot. Biuro Kwiatowe Holandia

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.plInne rośliny w podgrupie:
cyklamen fot. Rogan Josh  Morguefile echinocereus kaktus Echinopsis kaktus fiołek afrykański fot. Biuro Kwiatowe Holandia Hipeastrum zwartnica
Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Co zrobić gdy przekwitną doniczkowe rośliny cebulowe?

...