Soleirolia fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Soleirolia rozesłana, chłopięca główka

Soleirolia soleirolii

grupa roślin:

Do wnętrz

podgrupa roślin: ozdobne liście

Charakterystyka rośliny

  • dekoracyjność: ulistnienie
  • korona: kulista
  • stanowisko: półcień
  • zastosowanie: pojemniki, roślina dekoracyjna, wnętrza

Nazywana jest także "dziecięcymi łzami", najlepiej czuje się w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu. Znosi jasne, rozproszone światło, ale silne słońce może ją spalić Lubi wilgotne podłoże i najchętniej czerpie wodę bezpośrednio z podstawki, na której stoi.

Soleirolia rozesłana (Soleirolia soleirolii) wcześniej była znana pod nazwą Helxine soleirolii. W Anglii z powodu jej delikatnych i błyszczących listków nazywana jest łzami dziecka.

Soleirolia dobrze rośnie w półcieniu, mocne słoneczne światło powoduje przypalenie jej delikatnych listków. Dobrze rośnie w temperaturze pokojowej, choć woli nieco niższe temperatury. Lubi wilgotne podłoże oraz regularne nawożenie co dwa tygodnie. Trzeba ją często zraszać bo bardzo nie lubi suchego powietrza.

Inne zdjęcia tej rośliny Soleirolia fot. Biuro Kwiatowe Holandia

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.plInne rośliny w podgrupie:
Alokazja (Alocasia) fot. Biuro Kwiatowe Holandia Begonia barszczolistna begonia heracleifolia Begonia Bowera Begonia królewska Begonia Masona Begonia masoniana
Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...