Soleirolia fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Soleirolia rozesłana, chłopięca główka

Soleirolia soleirolii

grupa roślin:

Do wnętrz

podgrupa roślin: ozdobne liście

Charakterystyka rośliny

  • dekoracyjność: ulistnienie
  • korona: kulista
  • stanowisko: półcień
  • zastosowanie: pojemniki, roślina dekoracyjna, wnętrza

Nazywana jest także "dziecięcymi łzami", najlepiej czuje się w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu. Znosi jasne, rozproszone światło, ale silne słońce może ją spalić Lubi wilgotne podłoże i najchętniej czerpie wodę bezpośrednio z podstawki, na której stoi.

Soleirolia rozesłana (Soleirolia soleirolii) wcześniej była znana pod nazwą Helxine soleirolii. W Anglii z powodu jej delikatnych i błyszczących listków nazywana jest łzami dziecka.

Soleirolia dobrze rośnie w półcieniu, mocne słoneczne światło powoduje przypalenie jej delikatnych listków. Dobrze rośnie w temperaturze pokojowej, choć woli nieco niższe temperatury. Lubi wilgotne podłoże oraz regularne nawożenie co dwa tygodnie. Trzeba ją często zraszać bo bardzo nie lubi suchego powietrza.

Inne zdjęcia tej rośliny Soleirolia fot. Biuro Kwiatowe Holandia

 

Zobacz też:


Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.pl
Inne rośliny w podgrupie:
Alokazja (Alocasia) fot. Biuro Kwiatowe Holandia Begonia barszczolistna begonia heracleifolia Begonia Bowera Begonia królewska Begonia Masona Begonia masoniana
Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Dziki BEZ CZARNY w ogrodzie. Uprawa i przepisy na przetwory

Bez czarny to dość pospolita roślina i niestety niedoceniana. Rzadko jest sadzony w ogrodzie, a szkoda, bo to roślina przyjazna dzikiej faunie, ...