Liliowiec Divas Choice (fot. Marta Zaczek)

Liliowiec 'Diva's Choice'

Hemerocallis 'Diva's Choice'

grupa roślin:

Byliny

podgrupa roślin: pachnące kwiaty lub liście, na słoneczne stanowisko, kwitnące latem, na kwiat cięty, na wilgotne stanowisko, ozdobne kwiaty

Charakterystyka rośliny

  • dekoracyjność: kwiaty
  • kolor kwiatów: różowe, zielonkawe, żółte
  • okres kwitnienia: VI, VII
  • trwałość liści: sezonowe
  • gleba: próchniczna, żyzna
  • wilgotność: gleba umiarkowanie wilgotna
  • stanowisko: półcień, słońce
  • zastosowanie: brzegi zbiorników wodnych, duże ogrody, kwiat cięty, małe ogrody, nasadzenia naturalistyczne, ogrody przydomowe, rabaty, roślina dekoracyjna

Liliowiec 'Diva's Choice' (Hemerocallis 'Diva's Choice') to bylina kwitnąca na przełomie lipca i sierpnia. Dorasta do 60 cm. Ma piękne, duże, dekoracyjne kwiaty (o średnicy 15 cm) o barwie różowej, żółtej na zewnątrz i żółtozielonej w środku. Kwiaty liliowca kwitną jeden dzień, ale ze względu na różnicę w dojrzewaniu kolejnych pąków (na łodydze jest ich ok. 15-20 szt.), kwitnienie trwa nawet miesiąc. Co ważne, liliowiec powtarza kwitnienie.

Warunki uprawy liliowca 'Diva's Choice'

Liliowiec dobrze znosi stanowisko słoneczne i półcieniste. Najlepiej rośnie w próchnicznej i żyznej glebie.

Rozmnażanie liliowca

Liliowce 'Diva's Choice' można rozmnażać przez cały okres wegetacyjny przez podział kęp. Jednak najlepszym momentem jest sierpień i wrzesień. Liliowce mają głęboki system korzeniowy i przez to zabieg ten może być utrudniony. Liliowce możemy również rozmnażać przez wysiew nasion jesienią.

Zastosowanie liliowca 'Diva's Choice'

Liliowiec 'Diva's Choice' jest uprawiany na kwiaty cięte. Jest doskonałą dekoracją rabat bylinowych, brzegów zbiorników wodnych, sprawdza się posadzony na skarpach oraz w ogrodach naturalistycznych.

Zobacz także: Liliowce ogrodowe - tysiące kolorowych odmian

fot. Marta Zaczek

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.plInne rośliny w podgrupie:
Bodziszek Dyptam jesionolistny (fot. wikipedia, domena publiczna) Goździk pierzasty Liliowiec American Revolution (fot. F. D. Richards, Flickr.com.cc.) Liliowiec Fold me (fot. F. D. Richards, flickr.com.cc.)
Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...