Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Rośliny leśne, których nie zjedzą zające - jakie?

Jakich roślin leśnych nie zjedzą zające? Na pytanie odpowiada Matt Biggs - ekspert Gardners` World.

zając fot. skeeze Pixabay

Możesz wybierać spośród bardzo wielu gatunków.Tojad północny (Aconitum septentrionale) ‘Ivorine’ dorasta do 60 cm i latem zakwita na biało, jednak podczas prac należy uważać, ponieważ jest trujący. Dąbrówka rozłogowa (Ajuga reptans) ‘Alba’ o wiosennych białych kwiatach lub niebieska ‘Silver Queen’ jest rośliną okrywową.

Jasnota wielkokwiatowa (Lamium orvala) wydaje sercowate liście i brzoskwinioworóżowe kwiaty, zaś przywrotnik ostroklapowy (Alchemilla mollis) zakwita jasnoseledynowymi kwiatami wiosną i wczesnym latem. Po przekwitnięciu kwiatostany należy usunąć, by roślina się nie rozsiewała.

Kwiaty cyklamenu bluszczolistnego (neapolitańskiego) (Cyclamen hederifolium) występują w wielu kolorach, od różowego po odcienie bieli, a liście są pięknie nakrapiane. Roślina cudownie prezentuje się na naturalizowanych stanowiskach.

Leśne warunki sprzyjają również wielu innym rodzimym roślinom. Wypróbuj konwalię majową i naparstnicę w miejscach półcienistych na obrzeżach lasu oraz śnieżyczkę przebiśnieg lub rannik zimowy.

Gardeners' World Listopad-Grudzień 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Dziki BEZ CZARNY w ogrodzie. Uprawa i przepisy na przetwory

Bez czarny to dość pospolita roślina i niestety niedoceniana. Rzadko jest sadzony w ogrodzie, a szkoda, bo to roślina przyjazna dzikiej faunie, ...