Gardeners World / Inspiracje /

Święta z gwiazdami: Pomysły na ozdoby z poinsecji

Poinsecja, obok choinki i jemioły, stała się kolejnym symbolem Świąt Bożego Narodzenia. Nie tylko dobrze prezentuje się na wigilijnym stole, ale również jest doskonałym gwiazdkowym prezentem. Jak każda świąteczna roślina, tak i gwiazda betlejemska ma swoją niezwykłą historię.

święta z gwiazdami

Boże Narodzenie uznawane jest w Polsce za jedno z najważniejszych świąt w roku i wiąże się z pięknymi tradycjami. Czym byłyby bez pachnącej choinki czy całuśnej jemioły? Jednak nie tylko te rośliny noszą miano symboli tych świąt. Kilka lat temu dołączyła do nich roślina doniczkowa – poinsecja, która ze względu na swój wygląd doskonale wpisała się w symbolikę Bożego Narodzenia.

Kolorowe liście układają się w charakterystyczny kształt przypominający gwiazdę – stąd jej polska nazwa gwiazda betlejemska, niemiecka Adventsstern, angielska Christmas Star, włoska Stella di Natale.

Moda na poinsecję przybyła do nas z Ameryki, jednak roślina ta znana jest już na wszystkich kontynentach. Swoich entuzjastów znalazła w takich krajach jak: Egipt, Australia, Chiny, Indie, Japonia, Korea, Południowa Afryka, Tajwan i Turcja oraz w całej Europie. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że poinsecja jest międzynarodowym elementem bożonarodzeniowych dekoracji.

Dziś na całym świecie w okresie zimowym domy dekoruje się poinsecjami. Wciąż największą popularnością cieszą się czerwone gwiazdy, ale coraz częściej pojawiają się białe, różowe, kremowe lub dwukolorowe. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby ta zimowa piękność zmieniła się w niezwykłą świąteczną dekorację...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners' World Polska Listopad-Grudzień 2016

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Co zrobić gdy przekwitną doniczkowe rośliny cebulowe?

...