Gardeners World / Inspiracje /

Bukiet z ogródka

Wypełnij dom kolorem. Kay Maguire pokazuje, jak na niewielkim kawałku ziemi uprawiać kwiaty cięte.

bukiet z kwiatów z ogródka

Kwiaty cięte poprawiają nastrój. Wnoszą do domu kolor, zapach i odrobinę magii ogrodu. Jeśli tylko mogłabym sobie na to pozwolić, wypełniałabym dom bukietami przez cały rok.

Dobra wiadomość jest taka, że uprawa własnych kwiatów ciętych to zaskakująco łatwe zadanie i nie potrzeba na nią wiele miejsca – sama wykorzystałam metr kwadratowy ziemi, aby latem cieszyć się kwiatami. Zacznij wysiew nasion już teraz, aby na początku czerwca wypełnić dom kolorami.

Dzięki własnej uprawie nie tylko oszczędzimy fortunę, ale również będziemy mieli kwiaty, których nie można nigdzie kupić. Delikatne rośliny kwitnące, jak kosmos czy chaber, są według wielu florystów za wrażliwe, aby je przewozić i sprzedawać, ale za to idealnie nadają się do domowego ogródka.

A ile razy wąchaliście zakupione bukiety i okazywało się, że wcale nie pachną? Wiele sklepowych kwiatów jest pozbawionych zapachu po to, aby mogły dłużej stać w wazonie. Nawet te początkowo pachnące często tracą aromat podczas długiego transportu. Na swoją rabatę możemy zaś wybrać kwiaty o cudownej woni, np. tuberozę, które nie zdążą stracić nawet odrobiny zapachu po włożeniu do wazonu...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners' World Edycja Polska Marzec-Kwiecień 2016


Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńŚwierk, jodła czy sosna? Jaką CHOINKĘ wybrać na Boże Narodzenie?

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia zadajemy sobie pytanie: świerk, jodła czy sosna? Może poniższy tekst pozwoli Ci znaleźć odpowiedź. ...