Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Co posadzić na podmokłym gruncie?

Dowiedz się jakie rośliny sprawdzą się doskonale na podmokłej glebie w ogrodzie. Na pytanie odpowiada Matt Biggs - ekspert Gardeners` World.

rośliny na podmokłym gruncie

Dlaczego nie zdecydować się na bagienny ogród, po którym przechodzi się kładką?

Wypróbuj ogłowione wierzby, np. wierzbę biała odm. czerwonopędowa (Salix alba var. britzensis syn. Salix alba ‘Chermesina’ lub derenie dla ich kolorowych pędów, choćby dereń biały (Cornus alba) ‘Kesselringii’ o ciemnych pędach albo rozłogowy (C. sericea) ‘Flaviramea’ – oliwkowozielonych. Ich struktura przykuwa wzrok zimą i wiosną, kiedy obumarły już rośliny zielne.

Tawułki, języczka (Ligularia) ‘Britt Marie Crawford’ z jej dużymi liśćmi o barwie mahoniu i żółtych, stokrotkowych kwiatach, pełnik ogrodowy (Trollius x cultorum ) ‘Lemon Queen’ z jasnożółtymi kwiatami pod koniec wiosny, kosaciec syberyjski (Iris sibirica) ‘Rikugi Sakura’ z niezwykłymi, lawendowymi płatkami i kwitnący na biało kosaciec mieczolistny (I. ensata) ‘Moonlight Waves’ – będą wspaniale się prezentować.

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015


Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńPOINSECJA. (VIDEO) Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską?

Pytanie czytelnika: Jak co roku zdecydowałam się na zakup gwiazdy betlejemskiej. Zależy mi na tym, żeby jak najdłużej cieszyć się jej ...