Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Co zrobić, by kury nie niszczyły ogrodu?

Na pytanie odpowiada Christine Waldken - ekspert Gardeners` World.

kury w ogrodzie

Nie wiem, jak sprawić, by kury nie dewastowały ogrodu, jeśli poruszają się po nim swobodnie, gdyż doświadczenie podpowiada, że zjedzą one większość – albo przynajmniej uszkodzą wiele – roślin i rozkopią ziemię.

Dobrym pomysłem jest wybieg przenoszony w różne miejsca w ogrodzie, by ograniczyć przestrzeń, po której kury mogą się poruszać. To rozwiązanie sprawdzi się tylko, jeśli masz niewiele kur. Gdy tylko ziemia zostanie rozorana przez kury, przenosisz wybieg do innej części ogrodu, zasiewasz uszkodzony fragment ziemi, pozwalając się jej zregenerować.

Karmienie zbożem kur na wybiegu również w pewnym stopniu ograniczy grzebanie przez nie w ziemi. Słyszałam, że kury domowe i bantamki o nogach mocno obrośniętych piórami robią mniej szkód, ale nigdy tego nie sprawdzałam.

Gardeners' World - Edycja Polska marzec-kwiecień 2015
zdjęcie: Adam Pasco, Tim Sandal


Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńŚwierk, jodła czy sosna? Jaką CHOINKĘ wybrać na Boże Narodzenie?

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia zadajemy sobie pytanie: świerk, jodła czy sosna? Może poniższy tekst pozwoli Ci znaleźć odpowiedź. ...