Gardeners World / Z własnego ogródka /

Jak uprawiać melony?

Sally Nex ujawnia tajemnice udanej uprawy egzotycznych owoców w chłodniejszym klimacie.

jak uprawiać melony

Tego lata zróbmy miejsce dla największej przyjemności w ogrodzie: bardzo słodkich, świeżych, idealnie dojrzałych i pełnych pysznego soku melonów.

Najsłodsze pochodzą tylko z własnej uprawy, ponieważ przestają dojrzewać po zerwaniu – owoce z supermarketu nigdy nie będą tak smakować. W domowym ogródku możemy pozostawić owoce na roślinie tak długo, jak chcemy, i zjeść je wtedy, gdy osiągną najwyższy poziom soczystej perfekcji.

Żaden inny owoc nie równa się z melonem. A co więcej, postępy poczynione w hodowli w chłodniejszym klimacie umożliwiają nowym odmianom pomyślnie dojrzewać w Wielkiej Brytanii – dlatego też większość ogrodników może spodziewać się sporych zbiorów, uprawiając owoce na zewnątrz.

Pomimo to należy szukać odmian, które przystosowane są do chłodniejszego klimatu i do uprawy na zewnątrz, jeśli w taki sposób zamierzamy je uprawiać. Wcześnie dojrzewająca kantalupa jest najlepsza do uprawy na zewnątrz, ale jeśli masz szklarnię, możesz wybrać melon miodowy, a nawet arbuz...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners' World Edycja Polska Maj-Czerwiec 2016


Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńZABEZPIECZANIE roślin ogrodowych przed mrozem

Dowiedz się, jak zabezpieczać rośliny ogrodowe przed mrozem. Podczas zimy narażone są one na przemarznięcie lub przesuszenie, w wyniku ...