Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jakie odmiany cytryny uprawiać w słonecznej oranżerii?

Dowiedz się jakie odmiany cytryny uprawiać w wychodzącej na południe oranżerii. Na pytanie odpowiada Anne Swithinbank - ekspert Gardeners` World.

odmiany cytryny

Mój numer 1 to hybryda cytryny i limonki (Citrus x limon) ‘Verna’ [w Polsce trudno dostępne – red.], klasyczna hiszpańskie drzewko cytrynowe o rozłożystym pokroju. Daje dobre owoce i powinna kwitnąć i owocować prawie cały rok.

To samo mogę powiedzieć o C. x limon ‘Four Seasons’ [w Polsce znana także jako ‘Florentina’ – red.], a ‘Eureka’ ma duży wigor, wytwarza dużo owoców, ale przede wszystkim jesienią i zimą. Rośliny warto kupić w wyspecjalizowanej w cytrusach szkółce, o ile to możliwe.

Drzewka cytrynowe zimą muszą być przechowywane w bezmroźnym pomieszczeniu, ale latem można je wystawiać na zewnątrz. By dobrze owocowały, zasilaj je regularnie nawozem i sprawdzaj, czy nie zaatakowały je szkodniki (głównie czerwce i przędziorek chmielowiec).

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015


Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńZABEZPIECZANIE roślin ogrodowych przed mrozem

Dowiedz się, jak zabezpieczać rośliny ogrodowe przed mrozem. Podczas zimy narażone są one na przemarznięcie lub przesuszenie, w wyniku ...