15.02
Poniedziałek

Ferie w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Termin: 15 luty 2016 - 26 luty 2016

Miejsce: Łódź / Eventy

W czasie ferii dzieci i młodzież szkolną na tematyczne wycieczki po Ogrodzie oraz zajęcia plastyczne, które odbywać się będą na terenie Ogrodu Botanicznego przy ulicy Retkińskiej 39/65.

Proponowane tematy zajęć:

Zimowa apteka
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których uczestnicy obejrzą prezentację multimedialną dotyczącą właściwości ziół i ich zastosowania oraz wykonają prace plastyczne nawiązujące do tematu.

Roślinny etnodizajn
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone na sali dydaktycznej, podczas których uczestnicy obejrzą prezentację multimedialną o ogrodach kwiatowych i wykonają prace plastyczne oparte na kwiatowych motywach tradycyjnej sztuki ludowej.

Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym oraz gatunki roślin iglastych
Wycieczka terenowa po Ogrodzie, podczas której uczestnicy będą się uczyć rozpoznawania drzew i krzewów liściastych oraz iglastych w okresie zimowym.

Zima w przyrodzie - spacer tropami zwierząt
Wycieczka po Ogrodzie, podczas której dzieci dowiadują się jak przebiega zima w przyrodzie i co dzieje się z roślinami i zwierzętami o tej porze roku. Prowadzący opowie o śladach i tropach zostawianych zimą przez zwierzęta. W przypadku niepogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna.

Niezwykły świat nasion i owoców
Zajęcia przybliżą temat wędrówek nasion i owoców, sposobów ich rozprzestrzeniania się oraz związanych z nimi przystosowań. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną pod dużym powiększeniem nasiona wielu gatunków roślin. Ponadto uczestnicy odwiedzą pracownię nasion, poznają katalog Index Seminum oraz spróbują samodzielnie oczyścić nasiona. W końcowym etapie zajęć uczestnicy wykonają przy użyciu nasion niepowtarzalne ozdoby, które zabiorą do domu.

Świat ptaków łódzkiego Ogrodu Botanicznego
Prezentacja multimedialna dotycząca ptaków żyjących w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. Przy sprzyjającej pogodzie odbędzie się dodatkowo wycieczka terenowa, podczas której uczestnicy będą obserwować zimujące w Ogrodzie ptaki i inne zwierzęta. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą lornetek!

więcej informacji

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńŚwierk, jodła czy sosna? Jaką CHOINKĘ wybrać na Boże Narodzenie?

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia zadajemy sobie pytanie: świerk, jodła czy sosna? Może poniższy tekst pozwoli Ci znaleźć odpowiedź. ...