19.04
Piątek

15. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu. MIASTO OGRÓD Zielony design

Termin: 19 kwiecień 2013 - 21 kwiecień 2013

Miejsce: Szczecin / Targi, wystawy

Targi Miasto Ogród - Zielony design

W dniach 19-21 kwietnia Szczecin zaprasza na targi MIASTO OGRÓD - Zielony design. W programie 15. edycji targów obok części wystawienniczej, organizator zaprasza na konferencję branżową, do Strefy Młodego Architekta Krajobrazu i ogrodu pokazowego oraz na kiermasz ogrodniczy.

Targi MIASTO OGRÓD - Zielony design spotykają się z zainteresowaniem architektów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, ogrodników, szkółkarzy, dostawców produktów i usług, hurtowników. Jest to także impreza chętnie odwiedzana przez deweloperów, firmy budowlane, wykonawcze, jak i klientów indywidualnych.

- Dla jednych targi są miejscem promocji, nawiązywania kontaktów biznesowych, pozyskiwania klientów, dla innych - zdobywania wiedzy, czerpania pomysłów i inspiracji, dla jeszcze innych - okazją do rozmów o ogrodach i roślinach czy robienia korzystnych cenowo zakupów ogrodniczych - podsumowuje Lidia Kuszyk, organizator targów.

W programie targów...

W dniach 19-21 kwietnia br. w Szczecinie trzeba po prostu być. Odbędzie się tu 15. już edycja  targów MIASTO OGRÓD - Zielony design. 70 wystawców i ok. 7 tys. zwiedzających - to bilans ubiegłorocznej edycji. Spośród wielu atrakcji na uwagę zasługuje Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, miejsce promocji architektów krajobrazu, którzy działają na rynku nie dłużej niż trzy lata.

Konferencja z cyklu "Woda i zieleń w mieście"

Ponadto integralną część targów będzie konferencja branżowa z cyklu „Woda i zieleń w mieście”, skierowana do profesjonalistów z branży ogrodniczej i budowlanej. Jej tegoroczny tytuł: „Kropla wody drąży skałę - Metamorfoza zieleni poprzez wodę”.

Wśród prelegentów - wykładowcy akademiccy i specjaliści, wśród podejmowanych zagadnień: nowe technologie i innowacyjne rozwiązania na rynku architektury krajobrazu, badania naukowe, zrealizowane projekty, bieżące trendy. Pojawią się takie tematy, jak: pływające wyspy, ekologiczne oczyszczalnie stawów, wykorzystanie wody opadowej, nadrzeczne parki, ekologiczna ochrona brzegów rzek, rekultywacja terenów poprzemysłowych poprzez wodne aranżacje i zieleń.

Gościem specjalnym konferencji będzie Maryann Harris - architekt krajobrazu, prezes Irlandzkiego Instytutu Kształtowania Krajobrazu, przewodnicząca Forum Miast i członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu. Zajmuje się ona polityką krajobrazową na poziomie całego ośrodka miejskiego. Podczas wystąpienia w Szczecinie Harris na przykładach znanych sobie z praktyki opowie o parkach nowej generacji, których wyróżnikami są bioróżnorodność, woda i energia odnawialna.

Seminarium i temat przewodni "woda"

  • Automatyczne nawadnianie - czy warto?
  • Zasady montażu systemów nawadniających i celowości ich montowania w ogrodach i obiektach użyteczności publicznej”
  • „Oszczędzanie wody – czy to możliwe?
  • Innowacyjny sterownik nawadniana Neptun i jego zastosowanie jako alternatywa dla sterowania klasycznego.

Targi są także doskonałym miejscem promocji studentów architektury krajobrazu...

W czasie ich trwania na terenie zewnętrznym MTS powstanie ogród pokazowy, stworzony według zwycięskiego projektu, wyłonionego podczas konkursu odbywającego się wśród studentów Katedry Architektury Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Tym razem będzie to ogród w stylu naturalnym. W realizację ogrodu pokazowego angażują się firmy z branży ogrodniczej i budowlanej.

Pokazy florystyczne, formowania mini-drzewek oraz kiermasz ogrodniczy...

Atrakcją targów będą także pokazy florystyczne, wystawa bonsai i pokazy formowania mini-drzewek. Jak co roku na targach nie zabraknie kiermaszu ogrodniczego, w czasie którego można będzie kupić materiał roślinny, wyposażenie oraz dekoracje ogrodowe.

Przy targach współpracuje: miasto Szczecin, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Szczecin, Abrys. Patronami medialnymi są czasopisma: Zieleń Miejska, Biznes Ogrodniczy oraz Architektura&Biznes.

Więcej informacji na: www.mts.pl, Lidia Kuszyk, lidia.kuszyk@mts.pl, tel. 91 464 44 65.
MTS, ul. Struga 6-8.
Godziny otwarcia: pt.-sb. 10:00-18:00, nd. 10:00-17:00; wstęp bezpłatny.

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńZABEZPIECZANIE roślin ogrodowych przed mrozem

Dowiedz się, jak zabezpieczać rośliny ogrodowe przed mrozem. Podczas zimy narażone są one na przemarznięcie lub przesuszenie, w wyniku ...