28.04
Niedziela

Światowy Dzień Ziemi 2013

Termin: 28 kwiecień 2013 - 28 marzec 2013

Miejsce: Warszawa / Ważne terminy

Światowy Dzień Ziemi 2013

W tym roku Światowy Dzień Ziemi odbędzie się 28 kwietnia (w godzinach 10.00 - 18.00). Miejsce spotkania nie ulega zmianie - Pole Mokotowskie, Warszawa.

Obchodom Światowego Dnia Ziemi, w 2013 roku towarzyszyć będzie ogólnopolska kampania edukacyjna w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. "Elektroodpady - proste zasady" i festyn poświęcony głównie tej tematyce.

Temat segregacji, recyklingu i odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest ważnym z punktu widzenia ochrony środowiska problemem, normy prawne, które obowiązują od wejścia Polski do UE nakładają na nas obowiązki dotyczące elektroodpadów

Chcemy podczas Dnia Ziemi upowszechnić właściwe postępowanie z elektroodpadami, zachęcać do segregowania oraz poinformować o korzyściach z recyklingu i odzysku ZSEE - mówi Koordynatorem obchodów Światowego Dnia Ziemi '2013 Pani Grażyna Hodun.

Tradycyjnie podczas festynu zostanie zorganizowana WIELKA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI DO PRZETWORZENIA w zamian będą rozdane sadzonki i nasiona roślin ozdobnych.

Więcej informacji na stronie www.dzienziemi.org.pl

Źródło www.dzienziemi.org.pl

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńZABEZPIECZANIE roślin ogrodowych przed mrozem

Dowiedz się, jak zabezpieczać rośliny ogrodowe przed mrozem. Podczas zimy narażone są one na przemarznięcie lub przesuszenie, w wyniku ...