23.04
Sobota

MIASTO OGRÓD - zielony event w Szczecinie

Termin: 23 kwiecień 2016 - 24 kwiecień 2016

Miejsce: Szczecin / Eventy

MIASTO OGRÓD zielony event w Szczecinie

W dniach 23-24 kwietnia 2016 roku wielbiciele zieleni oraz ekologicznego stylu życia znajdą dla siebie miejsce w samym centrum dużego miasta. Zapraszamy do udziału w pierwszym takim wydarzeniu w Szczecinie: MIASTO OGRÓD – zielony event to przeniesienie idei „green” w formie plenerowego, weekendowego jarmarku pod chmurką.

Wydarzenie zlokalizowane będzie na trzech placach w ścisłym centrum Szczecina: pl. Żołnierza, Aleja Kwiatowa oraz pl. Lotników. Teren ten jest także częścią tzw. „Złotego Szlaku” spacerowego, który wiedzie z centrum miasta - od Zamku Książąt Pomorskich, aleją Jana Pawła II przez park, las, aż do puszczy.

Green
Market Zielony market zlokalizowany będzie na Placu Lotników w Szczecinie. Tu sprzedawane będą rośliny, kwiaty cięte i doniczkowe. Będzie można zaczerpnąć porad z zakresu urządzania ogrodów i balkonów.

Market
Mieszkańcy Szczecina będą mieli okazję zrobić zakupy i spędzić wolny czas w klimacie „slow life - slow food”. Na Placu Żołnierza ustawione będą jednolite, drewniane domki, w których spotkać będzie można wytwórców naturalnych, tradycyjnych i dobrych jakościowo produktów.

Strefa Animacji i Edukacji
Na Alei Kwiatowej utworzymy strefę z animacjami i edukacyjnymi zabawami ekologicznymi, warsztatami przyrodniczymi i naukowymi z zakresu ogrodnictwa, zielonej architektury. Nie zabraknie wystawy zielonych projektów oraz wystawy florystycznej.

więcej informacji

Nie przeocz w tym miesiącu

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńPOINSECJA. (VIDEO) Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską?

Pytanie czytelnika: Jak co roku zdecydowałam się na zakup gwiazdy betlejemskiej. Zależy mi na tym, żeby jak najdłużej cieszyć się jej ...