17.05
Sobota

Targi Rolno - Kwiatowe

Termin: 17 maj 2014 - 18 maj 2014

Miejsce: Słupsk / Targi, wystawy

Historia targów rolnych sięga roku 1983, kiedy to po raz pierwszy w ramach bardzo popularnej ówcześnie akcji „Dni Otwartych Drzwi” zorganizowano wystawę zwierząt hodowlanych, pokazy maszyn rolniczych i poletek doświadczalnych. Z czasem „DOD” przekształciły się w imprezy targowe i tak w czerwcu 1992 roku po raz pierwszy zorganizowano dwudniową imprezę promocyjno-handlową pn. Agro - Targi.

W roku 2003 Agro -Targi zmieniły nazwę na Targi Rolno - Kwiatowe i z taką nazwą funkcjonują do dzisiaj. W każde targi do Strzelina zjeżdżają producenci sprzętu rolniczego, urządzeń do przetwórstwa rolno-spożywczego, środków ochrony roślin, nawozów i pasz. Prezentowane są systemy grzewcze z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (solary, pompy ciepła) oraz tradycyjnych systemów ogrzewania (gazowe, olejowe, stałopaliwowe).

Liczną grupę wystawców stanowią również producenci kwiatów rabatowych i balkonowych oraz drzew i krzewów ozdobnych. Kompozycje kwiatowe na naszych targach to istny raj dla wszystkich planujących zaprojektować swój ogród.

Podczas Agro - Targów imprezą towarzyszącą nr 1 jest wystawa zwierząt hodowlanych, która cieszy się dużym zainteresowaniem rolników a także zwiedzających. W wystawie przedstawiane są zwierzęta pochodzące z najlepszych ośrodków hodowli zarodkowej. Każdego roku organizatorzy uatrakcyjniają o nowe ciekawe okazy zwierząt. Poczynając od bardzo rzadkiego w naszym kraju gatunku szkockiego bydła mięsnego rasy Highland. Dużą atrakcją były również małe koniki polskie, strusie oraz pawie i bażanty pochodzące z okolicznych hodowli. Udział w nich bierze ponad 150 wystawców i rolników hodowców.

Kontakt: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku Oddział w Słupsku ul. Poniatowskiego 4A 76-200 Słupsk tel./fax. 59/ 847 12 88, 59/ 847 12 81

Nie przeocz w tym miesiącu

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńZABEZPIECZANIE roślin ogrodowych przed mrozem

Dowiedz się, jak zabezpieczać rośliny ogrodowe przed mrozem. Podczas zimy narażone są one na przemarznięcie lub przesuszenie, w wyniku ...