15.06
Środa

FESTIWAL KWIATÓW 2016 w Parku Miniatur Minieurloland w Kłodzku

Termin: 15 czerwiec 2016 - 31 październik 2016

Miejsce: Kłodzko / Eventy

mini EUROLAND Park Miniatur

Od 15 czerwca do końca października 2016 roku miłośnicy przyrody, sztuki i architektury krajobrazu będą mogli podziwiać wspaniałe wydarzenie „Festiwal Kwiatów” w Parku Miniatur Minieurloland w Kłodzku.

W niezwykłej scenerii otaczającej nas natury uczestnicy festiwalu doznają wielu niezapomnianych wrażeń oraz przeżyć estetycznych. To ciekawy sposób poznawania niezwykłego świata roślin, łączący naukę z rekreacją oraz umożliwiający twórczy i aktywny kontakt z przyrodą i kulturą.

Minieuroland w Kłodzku to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które łączy Park Miniatur z przepiękną architekturą terenów zielonych tworzących istne arboretum. Otwarty w lipcu 2015 roku jest jedną z największych atrakcji turystycznych na Ziemi Kłodzkiej.

Na powierzchni 20 tys. m² znajduje się obecnie 40 makiet przedstawiających miniatury najciekawszych budowli z Polski, Europy i świata. Znajdują się tu najciekawsze przykłady architektury m.in. takie jak Łuk Triumfalny, kompleks pałacu Zwinger z Drezna, Big Ben czy zamek Książ.

Wyeksponowane w otoczeniu niezwykłego świata roślin – pachnących kwiatów, wyszukanych i unikalnych gatunków drzew i krzewów sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Holandii i Belgii.

Zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół założenie parkowe jest idealnym miejscem do relaksu, wypoczynku i ciekawego spędzenia czasu z rodziną. Dla najmłodszych został przygotowany jeden z największych placów zabaw w regionie.

Minieuroland to przede wszystkim miejsce dla miłośników przyrody, zapachów i kolorów.

więcej informacji

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńZABEZPIECZANIE roślin ogrodowych przed mrozem

Dowiedz się, jak zabezpieczać rośliny ogrodowe przed mrozem. Podczas zimy narażone są one na przemarznięcie lub przesuszenie, w wyniku ...