Gardeners World / Inspiracje /

Rośliny cebulowe: Kwiaty na bukiety z małego poletka

Zyskuj z wiosennych roślin cebulowych kwiaty do wazonów – przez kilka miesięcy, i to z niewielkiej rabaty. To łatwe, przyjemne i tanie, zachęca Kay Maguire i pokazuje, jak to zrobić.

kwiaty na bukiety z małego poletka

Nic nie sprawia takiej radości jak wazon pełen kwiatów, a jeśli uprawiasz je sam, satysfakcja jest jeszcze większa. W dodatku z rabaty o powierzchni 1 metra kwadratowego możesz otrzymać wystarczająco dużo kwiatów, aby móc je zbierać od lutego do maja – to naprawdę łatwe.

Zacznij już jesienią od sadzenia cebulek, a wiosną będziesz cieszyć się domem pełnym kolorów i zapachów – za niewielkie pieniądze, porównując swoje bukiety z ceną kwiatów z kwiaciarni. Rośliny cebulowe i bulwiaste udadzą się na niewielkiej powierzchni, nawet w doniczkach. Nie potrzebują nic więcej niż regularnego podlewania i jednorazowego nawożenia.

Uprawa własnych kwiatów nie tylko jest oszczędnością, lecz także pozwala ci wybrać kształty, rozmiary i kolory kwiatów, które podobają ci się najbardziej. Ponadto świeżo ścięte są dużo bardziej wytrzymałe i intensywniej pachną niż te sprowadzone z najdalszych zakątków świata, stojące kilka dni w sklepowych wazonach.

Rok temu wygospodarowałam metrową rabatę, podzieloną na 25-centymetrowe kwadraty, aby zasadzić cebulki z przeznaczeniem na kwiaty cięte. Udało mi się uzyskać tulipany, hiacynty i narcyzy, które zbierałam przez prawie cztery wiosenne miesiące. I chociaż jednocześnie miałam jedynie kilka bukietów, większość z nich stała w wazonach co najmniej tydzień – w tym czasie kolejne kwiaty zakwitały i były gotowe do zebrania. Do końca wiosny zebrałam ponad 30 małych bukietów! Poznaj więc, jak cieszyć się wiosną pełną kwiatów za mniej, niż myślisz...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners' World Polska Wrzesień-Październik 2016


Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńŚwierk, jodła czy sosna? Jaką CHOINKĘ wybrać na Boże Narodzenie?

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia zadajemy sobie pytanie: świerk, jodła czy sosna? Może poniższy tekst pozwoli Ci znaleźć odpowiedź. ...