Strefa magazynu

Gardeners World Edycja Polska styczeń-luty 2015

Styczeń-Luty 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe
Kup ten numer
Wydanie elektroniczne
Przejrzyj
ten numer

Gardeners’ World Polska Największy brytyjski magazyn ogrodniczy teraz jest dostępny również w Polsce. Wydawany od ponad 20 lat miesięcznik „Gardeners’ World” absolutnie zdominował brytyjski rynek czasopism ogrodniczych, zdobywając dwie trzecie wszystkich czytelników prasy w tym segmencie tematycznym. Wersje licencyjne tego tytułu wydawane są z wielkim sukcesem w wielu krajach na całym świecie.

Najwyższy poziom merytoryczny gwarantuje nie tylko renomowany wydawca Immediate Media, ale przede wszystkim BBC World Wide – licencjodawca tego tytułu, rozwijający poszczególne wątki tematyczne w swoich programach telewizyjnych. W Polsce ten tytuł jest „skazany na sukces”, gdyż brytyjski styl uprawiania roślin w przydomowym ogródku – kwiatów, warzyw, krzewów i drzew – jest szanowany i podziwiany przez miliony Polaków.

Oczywiste różnice w sezonach wegetacji roślin, wynikające z różnic klimatycznych Polski i Anglii, są uwzględniane w wydaniu polskim. W przypisach redakcyjnych odnosimy się również do różnic w asortymencie popularnych odmian, zachowując jednak oryginalny przekaz merytoryczny, aby Czytelnik nie utracił żadnych wartości źródłowego wydania angielskiego.

Nasze licencyjne czasopismo „Gardeners’ World Polska” zachowuje całą nadzwyczaj wartościową treść i atrakcyjną formę edytorską brytyjskiego oryginału „Gardeners’ World”. W polskim wydaniu „Gardeners’ World” zachowana jest pieczołowicie oryginalna treść, zatem wszystkie terminy kalendarzowe i określenia w rodzaju „krajowy”, „nasz rodzimy” itp. odnoszą się do Anglii. Jednocześnie redakcja wszędzie, gdzie to jest wskazane, zamieszcza przypisy dotyczące polskich terminów kalendarzowych, innych warunków upraw, innych rodzajów roślin uprawianych w Polsce. Wiele informacji dodatkowych do poszczególnych tematów można znaleźć w artykułach na portalu ZielonyOgrodek.pl

Zrób to teraz

Lubimy

Szczególnie polecamy

Sezonowa kompozycja w doniczce - wiosenna elegancja

Zobacz jak zrobić wiosenną kompozycję w doniczce z kwiatów ciemiernika białego, turzycy palmowej i macierzanki cytrynowej.

Czytaj dalej

Lubimy zimę za pracę w chłodzie i późniejsze nagrody

Zobacz nasze propozycje roślin ogrodowych, które zachwycają swoim urokiem w mroźne zimowe miesiące.

Atrakcyjne cały rok: Dereń i mahonia

Zobacz portrety dwóch roślin ozdobnych przez cały rok: dereń świdwa ‘Midwinter Fire’ oraz mahonia pośrednia ‘Charity’.

Inspiracje

Szczególnie polecamy

Rośliny wychodzą z cienia

Niedobór słońca w ogrodzie często postrzega się jako przeszkodę, jednak Carol Klein wyjaśnia, że są różne rodzaje cienia, które umożliwiają uprawę pięknych, kolorowych roślin przez cały rok.

Czytaj dalej

Stwórz rabatę pachnącą zimą

Wypełnij ogród radosnymi kolorami i przyjemnymi zapachami przez cały rok, nawet w zimowe dni – radzi Joe Swift

Rabata atrakcyjna przez cały rok

Najlepsze kompozycje kwiatowe w ogrodzie są atrakcyjne od wiosny do zimy. Joe Swift pokazuje, jak stworzyć jedną z nich.

Świętowanie okazji

Alan Titchmarsh, obchodząc 50-lecie swojej ogrodniczej pasji, zastanawia się, jak dzięki roślinom upamiętnić wyjątkowo ważne wydarzenia w życiu. Poleca te gatunki i odmiany, które wydają mu się do tego najlepsze.

Grządki w górę

Podniesione grządki – mówi Monty – sprawdziły mi się doskonale. Jeśli zostaną prawidłowo zaprojektowane, zwiększają plony i ograniczają konieczność przekopywania ziemi.

Bukiet z własnego ogrodu

Marzysz, by na stole zawsze stał bukiet świeżych kwiatów? To łatwiejsze i tańsze, niż sądzisz, jeśli zdecydujesz się na ich uprawę z nasion – radzi Rachel de Thame.

Zakochaj się w cyniach

Żadna roślina nie wprowadzi do ogrodu bardziej płomiennych kolorów niż cynie. Sarah Raven ujawnia, dlaczego te rośliny skradną ci serce.

Tchnij życie w swoje rabaty

Piękne rabaty i dzika przyroda idą w parze, przekonuje Carol Klein. Zainspiruj się jej pomysłami na kolorowy ogród, który oddaje hołd naturze.

Czas przycinania

Niektóre krzewy powinno się przyciąć w lutym, by zwiększyć obfitość ich przyszłego kwitnienia lub atrakcyjnego ulistnienia. David Hurrion wyjaśnia, jak przycinać te, które mają olśniewać urodą w końcówce lata.

Ogród Monty`ego: Kształt przyszłych rzeczy

Bukszpany, dzięki którym ogród Longmeadow zyskał wyrazistość, są teraz w prawdziwych opałach. Jakie pomysły ma na te rośliny Monty?

Z własnego ogródka

Szczególnie polecamy

Sekrety Alana: wysiew nasion

Kiedy nadchodzi sezon wysiewania, ogarnia mnie ekscytacja. To tak przyjemny i fascynujący sposób na zapełnienie rabat i grządek roślinami – ale kiedy zacząć to robić? Alan Titchmarsh dzieli się swoimi wypróbowanymi sposobami.

Czytaj dalej

Oszczędny ogrodnik: Mała zmiana, wielkie plony

Zwiększ opłacalność upraw, wybierając warzywa dające największe plony. Sallly Nex zdradza sekret obfitych zbiorów.

Cykoria prosto z ogródka

Ma wiele różnych odmian – od jasnozielonej w kształcie pocisku, do przypominającej kapustę, biało-czerwonawą radicchio – a każdą smaczną.

Chrzan prosto z ogródka

Chrzan pospolity jest silnie rosnącą, wytrzymałą byliną, która przyjmie się niemalże wszędzie. Jego korzenie, o charakterystycznym, ostrym smaku, są używane jako dodatek do potraw lub przyprawa.

Uprawy organiczne: Czas na zmianę

Płodozmian – tak ważny dla ogrodników uprawiających warzywa – nie musi być skomplikowany. Charles Dowding odkrywa jego tajemnice.

Rozsada - tajemnica sukcesu

Produkcja rozsady, czyli wczesny wysiew pod przykryciem, to klucz do sukcesu – mówi Charles Dowding, który dzieli się sposobem na szybkie, skuteczne i zdrowe kiełkowanie.

Cebula - uprawa krok po kroku

Mamy idealny czas na wysianie cebuli. Uprawa tego warzywa jest łatwa – zapewnia Pippa Greenwood – a jego rola w kuchni nie do przecenienia.

Modrak - uprawa krok po kroku

Na początku wymaga trochę zachodu, ale kiedy już się zaaklimatyzuje, jego niezwykle smaczne wypłonione liście wynagrodzą nam pracę – poleca Pippa Greenwood.

Sposób na smaczną paprykę i bakłażany

Te aromatyczne przysmaki nie są trudne w uprawie, jeśli tylko wcześnie wysiejesz ich nasiona. Kay Maguire ujawnia nazwy swoich ulubionych odmian i odkrywa sekret niezawodnych zbiorów.

Praktyczne pomysły na oszczędności

Korzyścią z samodzielnej uprawy warzyw są nie tylko smaczne plony. To także duża oszczędność. Sally Nex zdradza, jak być gospodarnym ogrodnikiem.

Fauna w ogrodzie

Szczególnie polecamy

Przełącz się na ptasi trel

Symfonia, którą możesz delektować się bez biletu do filharmonii, w dodatku we własnym ogrodzie. Po prostu zatrzymaj się i słuchaj – zachęca Simon Barnes.

Czytaj dalej

Głos miasta: Poznaj wróbla

Wydaje się, że wróble domowe spotykamy co krok. Dlatego spadek ich liczebności budzi zaniepokojenie. Na szczęście ogrodnicy mogą odwrócić tę tendencję.

Zaproszenie dla ptaków

Chris Packham, przyrodnik i prezenter programów o zwierzętach, dzieli się pomysłami, jak uczynić ogród przyjaznym dla ptaków.

Trzmiel drzewny - pracowity jak pszczółka

W przeciwieństwie do niektórych gatunków rdzennie angielskich, kontynentalnemu trzmielowi drzewnemu dobrze się wiedzie w Anglii.

Przewodnik po "robakach"

Możesz za nimi nie przepadać, ale nie przeszkadzaj im, gdy przebywają w swoich kryjówkach – mówi Richard ‘Bugman’ Jones.

Domek dla ptaków

Stwórz ptasi raj w swoim ogrodzie – zrób budki lęgowe według naszych projektów.

Pytania i odpowiedzi

Na pytania czytelników odpowiadają eksperci Gardeners` World. Różnice w sezonach wegetacji roślin, wynikające z różnic klimatycznych Polski i Anglii, są uwzględniane w wydaniu polskim. Redakcja magazynu "Gardeners` World - Edycja Polska" zachowuje jednak oryginalny przekaz merytoryczny, aby Czytelnik nie utracił żadnych wartości źródłowego wydania angielskiego.

2015

Gardeners_World_Polska_4-2018Gardeners World Polska 3-2018Gardeners World 2-2018Gardeners World Polska 1-2018Gardeners-World-Edycja-Polska-6-2017Gardeners-World-Edycja-Polska-5-2017Gardeners_World_Edycja_Polska_3-2017Gardeners World Polska styczeń-luty 2017Gardeners-World-Edycja-Polska-6-2016Gardeners-World-Edycja-Polska-5-2016Gardeners-World-Edycja-Polska-3-2016Gardeners_World_Edycja_Polska_2-2016Gardeners World Edycja Polska 1-2 2016Gardeners_ World_Edycja_Polska-6-2015Gardeners_World_Edycja_Polska_5-2015Gardeners World Polska Lipiec-Sierpień 2015gardeners world edycja polska maj-czerwiec 2015gardeners world edycja polska marzec-kwiecień 2015
Zobacz także
Czy warto malować pnie drzew owocowych na biało? Jak uprawiać "świąteczne" rośliny doniczkowe? Jak uprawiać hippeastrum (amarylis) w domu? Jak uprawiać szlumbergerę w domu?
Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
Cień