Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Czy wodą po kąpieli można podlewać rośliny?

Czy mogę podlewać wszystkie rośliny wodą po kąpieli? Na pytanie odpowiada Bob Flowerdew - ekspert Gardeners` World.

woda po kąpieli

Oprócz kserofitów – przystosowanych do przeżycia w środowisku nieobfitującym w wodę, jak region pustynny czy zlodowaciały – które generalnie nie preferują podlewania, nie znam roślin, które nie lubią wody mydlanej.

Prawdą jest, że niewiele roślin przepada za zbyt mydlaną wodą, ponieważ powoduje ona, że powierzchnia gleby jest śliska – dlatego należy pokropić wodą suchą ziemię po podlaniu. Za wysoka zawartość detergentów w wodzie nie jest dobra – lepsze jest mydło – a substancje w szamponach i odżywkach budzą wątpliwości, ale tradycyjnie mydlinami podlewano grządki warzywne i róże.

Mydło samo w sobie jest odżywcze, a jego zastosowanie poprawia strukturę gleby. Jednak, dla zasady, należy pamiętać o higienie i nie podlewać tych plonów, których nie myjemy przed jedzeniem.

Gardeners` World Wrzesień-Październik 2015


Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńZABEZPIECZANIE roślin ogrodowych przed mrozem

Dowiedz się, jak zabezpieczać rośliny ogrodowe przed mrozem. Podczas zimy narażone są one na przemarznięcie lub przesuszenie, w wyniku ...