Logo
Logo

Drapieżne roztocze do zwalczania wciornastka i mączlika

Drapieżne roztocze o jeszcze większej skuteczności działania, w nowym produkcie - Swirski-Mite LD (LD oznacza "długotrwałe działanie"). Opracowanie nowej formuły pozwoliło firmie Koppert Biological Systems uzyskać wariant produktu zawierającego drapieżne roztocze Amblyseius swirskii.

Spis treści
Czym są drapieżne roztocza? Jak działają preparaty z roztoczami?

Sposób na biologiczne zwalczanie wciornastka i mączlika

Drapieżne roztocze Amblyseius swirskii zwalcza wciornastki i mączliki po pierwszym wprowadzeniu do uprawy jest w niej teraz jeszcze dłużej i aktywniej obecne. Dzięki temu system biologicznego zwalczania szkodników jest silniejszy i daje plantatorowi jeszcze większą pewność ochrony uprawy.

W przypadku produktu Swirski-Mite LD uwalnianie roztoczy Amblyseius swirskii następuje na przestrzeni dłuższego okresu czasu. Działanie saszetek istniejącego już produktu kończy się po upływie czterech do sześciu tygodni. Wariant LD działa dłużej niż sześć tygodni, dzięki czemu produkt ten nadaje się do stosowania zapobiegawczego. Drapieżne roztocza ciągle wydostają się z saszetki do uprawy, chroniąc ją przez cały okres działania produktu przed atakami wciornastków i mączlików.

Skuteczność działania roztocza Amblyseius swirskii jest szczególnie duża w uprawach ogórka, róży i gerbery, ponieważ gdy ten drapieżca ma w nich zbyt mało ofiar, nie może przeżyć (z powodu braku pyłku kwiatowego).

Ponadto w okresie wydostawania się drapieżnych roztoczy do uprawy z opakowania LD uwalnia się o 50 do 100 więcej osobników niż ze zwykłego opakowania. W połączeniu z wydłużonym okresem działania produktu zapewnia to w wielu uprawach jeszcze wyższą efektywność zwalczania wciornastków i mączlika.

Opracowano na podstawie materiałów www.koppert.pl

Autor
Drapieżne roztocze do zwalczania wciornastka i mączlika
Drapieżne roztocze do zwalczania wciornastka i mączlika
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

 
Powiązane tematy

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl