Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Co to za choroba cebuli?

Dlaczego moja cebula choruje? Na pytanie odpowiada Christine Waldken - ekspert Gardeners` World.

choroba cebuli

Patrząc na zdjęcie, nie jestem pewna, ale wygląda to na chorobę zwaną mączniakiem rzekomym lub ewentualnie na zgniliznę szyjki cebuli. Choroby te trudno leczyć, więc usuń zainfekowane rośliny i spal je natychmiast.

Nie sadź nowych cebul w tym miejscu przez kolejne pięć lat. Nie zakładaj upraw w podmokłych, nieprzewiewnych miejscach i regularnie odchwaszczaj grządki, by zapewnić cyrkulację powietrza.

Wymienione choroby mogą występować częściej, jeśli gleba ma wysoką zawartość azotu, więc unikaj nawożenia wysokoazotowymi środkami. Pomoże również zachowanie sporych odstępów pomiędzy grządkami i roślinami.

Gardeners` World Wrzesień-Październik 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...