Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Co to za choroba cebuli?

Dlaczego moja cebula choruje? Na pytanie odpowiada Christine Waldken - ekspert Gardeners` World.

choroba cebuli

Patrząc na zdjęcie, nie jestem pewna, ale wygląda to na chorobę zwaną mączniakiem rzekomym lub ewentualnie na zgniliznę szyjki cebuli. Choroby te trudno leczyć, więc usuń zainfekowane rośliny i spal je natychmiast.

Nie sadź nowych cebul w tym miejscu przez kolejne pięć lat. Nie zakładaj upraw w podmokłych, nieprzewiewnych miejscach i regularnie odchwaszczaj grządki, by zapewnić cyrkulację powietrza.

Wymienione choroby mogą występować częściej, jeśli gleba ma wysoką zawartość azotu, więc unikaj nawożenia wysokoazotowymi środkami. Pomoże również zachowanie sporych odstępów pomiędzy grządkami i roślinami.

Gardeners` World Wrzesień-Październik 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Biedronki AZJATYCKIE - czy są groźne?

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o inwazji azjatyckich biedronek (Harmonia axyridis) - nazywanych potocznie arlekinami. Czy są ...