Czy mogę uprawiać ziemniaki z własnych nasion?

Na pytanie odpowiada Matthew Wilson - ekspert Gardeners` World.

ziemniak kwiat fot. Hans Braxmeier Pixabay

Nasiona zebrane z ziemniaków są nazywane „prawdziwymi nasionami” lub też „nasionami botanicznymi” w celu ułatwienia odróżnienia ich od sadzeniaków – bulw. Większość ogrodników uprawia ziemniaki z sadzeniaków. Jednym z powodów, dlaczego tak robią, jest to, że uzyskane rośliny są klonami roślin matecznych i wiemy dokładnie, co uzyskamy.

Możliwa jest uprawa ziemniaków z nasion, lecz rośliny, jakie uzyskamy, nie będą identyczne jak rodzicielskie, może się jednak kryć wśród nich skarb [cenna odmiana – red.]!

Gardeners' World - Edycja Polska marzec-kwiecień 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
Biedronki AZJATYCKIE - czy są groźne?

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o inwazji azjatyckich biedronek (Harmonia axyridis) - nazywanych potocznie arlekinami. Czy są ...