Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak ochronić jabłka i gruszki przed robakami?

Dowiedz się co powoduje robaczywienie jabłek i gruszek oraz jak zapobiegać pojawieniu się szkodników. Na pytanie odpowiada Pippa Greenwood - ekspert Gardeners` World.

robaki w jabłku

Przypuszczam, że nęka je owocówka jabłkóweczka, powszechnie występujący i doprowadzający do szału szkodnik. Można zastosować teraz pułapki zapachowe, by spróbować zredukować liczbę męskich osobników ćmy (i tym samym zapłodnionych samic oraz przyszłych gąsienic – jak piszesz: „robaków”).

Pod koniec lata owiń pień drzewa jutą albo podobnym materiałem, który stanie się podczas zimnych miesięcy kryjówką dla szkodnika. Jak tylko zima ma minąć, zdejmij jutę, usuń szkodniki i pozbądź się ich.

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015

Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
x

Co zrobić gdy przekwitną doniczkowe rośliny cebulowe?

...