Gardeners World / Pytania i odpowiedzi /

Jak ochronić jabłka i gruszki przed robakami?

Dowiedz się co powoduje robaczywienie jabłek i gruszek oraz jak zapobiegać pojawieniu się szkodników. Na pytanie odpowiada Pippa Greenwood - ekspert Gardeners` World.

robaki w jabłku

Przypuszczam, że nęka je owocówka jabłkóweczka, powszechnie występujący i doprowadzający do szału szkodnik. Można zastosować teraz pułapki zapachowe, by spróbować zredukować liczbę męskich osobników ćmy (i tym samym zapłodnionych samic oraz przyszłych gąsienic – jak piszesz: „robaków”).

Pod koniec lata owiń pień drzewa jutą albo podobnym materiałem, który stanie się podczas zimnych miesięcy kryjówką dla szkodnika. Jak tylko zima ma minąć, zdejmij jutę, usuń szkodniki i pozbądź się ich.

Gardeners' World - Edycja Polska maj-czerwiec 2015

Gardeners World
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera ZielonyOgrodek.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu Gardeners' World Polska.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych,
  • reportaże z wizyt w ogrodach całego świata,
  • porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród,
  • gotowe projekty ogrodów,
  • informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.
CieńMamy problem... x
...blokujesz reklamy
Drogi czytelniku! Wszystkie dostarczane przez nasz serwis treści są darmowe. Aby tak mogło pozostać musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz sobie naszą pracę i chcesz aby była ona dostępna dla Ciebie za darmo prosimy wyłącz program blokujący wyświetlanie reklam.
GWIAZDA MIESIĄCA: Wrzos pospolity (Calluna vulgaris)

Wrzosy są małe, urocze i dość tanie, dlatego już od połowy sierpnia do końca września masowo pojawiają się w ofercie sklepów ogrodniczych. ...