Ślaz zaniedbany

Ślaz zaniedbany

Malva naglecta

grupa roślin:

Jednoroczne, dwuletnie

podgrupa roślin: jednoroczne, kwitnące latem

Charakterystyka rośliny

  • pokrój: rozłożysty
  • wysokość: do 0,4 m
  • kwiaty: drobne
  • kolor kwiatów: różowe
  • okres kwitnienia: IX, VI, VII, VIII
  • trwałość liści: sezonowe
  • gleba: piaszczysta
  • zastosowanie: roślina lecznicza

Ślaz zaniedbany występuje pospolicie na polach, rumowiskach, przy drogach. Rośnie na glebach piaszczystych. Jego pokrój jest płożący. Wysokość rośliny: 0,08-0,40 m.

Kwitnienie przypada od czerwca do września. Kwiaty są drobne, kielichowate, jasnoróżowe, natomiast liście - 5-7 klapowe, owłosione, na długich ogonkach.

Ślaz zaniedbany w ogrodach uważany jest za chwast. Jego liście stosuje się przy leczeniu nieżytu dróg oddechowych, a także w przypadku schorzeń żołądka (po zebraniu liście należy starannie wysuszyć).

 

Polecamy produkty ogrodnicze w sklepie internetowym Sadowniczy.plPrzeczytaj także

Artykuły: Zwyczajne niezwyczajne - zapomniane rośliny
Inne rośliny w podgrupie:
Aksamitki (Tagetes) fot. Sumeja www.sxc.hu Aksamitka wąskolistna (fot. Hipmunk, www.flickr.com.) Aksamitka wyniosła (fot. Artesania Florae, www.flickr.com.cc) Aster chiński (fot. Carl Lewis, www.flickr.com) Begonia wieczniekwitnąca 'Olympia' (fot. www.poradnikogrodniczy.pl)
Newsletter ZielonyOgrodek.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Magazyn Gardeners` World Polska - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter ZielonyOgrodek.pl, a otrzymasz najnowszy numer magazynu Gardeners` World Polska w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 200 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Co tydzień otrzymasz:
Artykuły o roślinach ogrodowych i doniczkowych, reportaże z wizyt w ogrodach całego świata, porady krok po kroku jak pielęgnować swój ogród, gotowe projekty ogrodów, informacje o nowych produktach, ofertach i promocjach.

Zakładanie ogrodu w 7 krokach: Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pokazujemy jak krok po kroku zaplanować i założyć ...